Науковці з Університету Південної Каліфорнії виявили, що гормон грелін, відповідальний за голод, впливає також і на пам’ять. Функція цього гормону -повідомляти тваринам і людям, коли вони голодні, і допомагати регулювати обмін речовин.
Про це повідомляє MedicalXpress.
Автори дослідження провели експеримент на мишах. Так, вчені порушили здатність гормону греліну взаємодіяти з блукаючим нервом, який передає сигнали від кишечника до мозку, а потім відстежували вплив такої зміни на їхнє харчування та когнітивне поведінку. Через ці маніпуляції гризуни стали частіше їсти – миші збільшили частоту прийому їжі, але при цьому зменшили розмір порцій.
МишаНауковці висловили припущення, що збільшення частоти прийому їжі пов’язане з погіршенням пам’яті мишей. Адже пам’ять про те, коли ви в останній раз їли, буде впливати на те, як скоро ви захочете їсти знову.
Цікаво, що миші могли згадати, де вони брали їжу, але забували, що щойно поїли.
У тварин був порушений певний тип пам’яті, так звана епізодична пам’ять, пояснюють дослідники.
За словами науковців, розуміння зв’язку греліну з блукаючим нервом може допомогти в розробці більш ефективних методів лікування захворювань, пов’язаних з метаболізмом, наприклад діабету і ожиріння, а також епілепсії і хвороби Альцгеймера.
Цей сайт використовує cookies для покращення результатів відображення реклами для вас