Рубрики: Здоров’я
24.09.2020 11:35

У чому користь та шкода часнику для організму: неочікувані факти

Про користь часнику говорять абсолютно всі. Але мало хто знає, що він приносить і шкоду. Розповідаємо про неочікувані факти про часник.
Поділитися

Майже всі добре знайомі з користю часнику для здоров’я. Він відмінно зміцнює наш імунітет і чудово бореться з будь-якою застудою. Але що вам відомо про шкоду цього продукту? Допоможемо розібратися.

Користь та склад часнику

Цей продукт має величезний букет корисних вітамінів та мікроелементів. Окрім білків, жирів, вуглеводі та харчових волокон, часник багатий на ефірні олії, пектин, фітостерини, фітонциди та багато інших мінералів. У ньому містяться вітамини групи В, С, К. Е. А також такі мікро і макроелементи як калій, кальцій, мідь, фосфор, магній, натрій, залізо, цинк, селен та інші.

Всі ці елементи відіграють велику і важливу роль для життєдіяльності організму людини.

І звісно ж, всі ми знаємо про користь часнику проти простуди. Він, будучи природним антибіотиком, є незамінним засобом для профілактики і лікування ГРВІ та грипу, оскільки прекрасно підвищує стійкість організму до бактерій та вірусів.

Більше того, науковці довели, що часник допомагає і при хворобах судин та серця. Адже часник містить в собі біологічно-активні речовини, які своїми властивостями попереджають утворення тромбів та перешкоджають розвитку атеросклерозу кровоносних судин.

Також часник допомагає при хворобах ЖКТ. Оскільки він підвищує апетит, підсилює секрецію жовчі і травних ферментів та стимулює травлення.

Часник

Шкода часнику

Звісно часник приносить як користь так і шкоду нашому організму. Не дивлячись на весь позитивний спектр у нього є і протипоказання. Поговоримо про них:

  • Якщо у людини вже є загострення виразки шлунку і дванадцятипалої кишки, гастрит або підвищеній кислотності, то часник категорично заборонений, адже він може лише провокувати більші проблеми з наявними хворобами.
  • Часник не можна використовувати у дуже великих кількостях, адже він може викликати різкий відтік жовчі та спазм жовчних протоків.
  • Також велика кількість часнику може викликати прискорене серцебиття.

Однозначно користі у часнику більше ніж шкоди, тому не бійтесь її вживати але контролюйте дозу.

Мітки: Поради