Ви знаєте українську на “відмінно”, якщо напишете ці 15 слів без помилок. Тест на грамотність

Знання мови — це безцінний дар, який виручає у повсякденному житті і дозволяє осягнути культуру, менталітет та інші сфери життя. Але чи знаєте ви мову насправді і чи можете називати себе грамотним?

Школа та університет дають нам можливість ознайомитися з основними правилами граматики, якими ми послуговуєтеся надалі все своє життя.

Але, звісно, бувають як провали у знаннях, так і розділи, за які ми не беремося. На щастя, зараз на допомогу приходять словники, статті від філолологів і навіть штучний інтелект.

Експерти назвали 15 найскладніших слів української мови

Експерти назвали 15 найскладніших слів української мови

Давайте перевіримо, наскільки ви добре знайомі з правилами української мови і чи можете назвати себе грамотною людиною.

Почнемо з простого. Як все ж таки правильно – “на протязі”, чи “протягом 10 днів”? Дана помилка зустрічається навіть в документах та у матеріалах, написаних освіченими людьми. Насправді, правильно – протягом.

Слово “морквяний” часто пишеться носіями української мови через апостроф. Однак, це невірно.

Новітні слова, які прийшли до нас з іноземних мов: локдаун, зумпінг.

Локдаун – неологізм, на відміну від інших, вже значно краще прижився у мові. Походить від англійського і означає запровадження обмежень заради захисту людей. Зумпінг наразі більше поширений за кордоном.

Слово з’явилося, коли поєднали назву Zoom (програма для організації відеоконференцій) та дієслово to dump (кидати, розривати стосунки). Тобто зумпінг означає розлучення за допомогою відеозв’язку.

А зазнали зміни такі слова як етер, проєкт, индик, Атіни, анатема. Дані помилки все ще прослідковується у більшості користувачів, які не слідкують за змінами в українській мові та новими нормами.

Також варто бути уважними не тільки під час письма, але під час друкування, адже сервіси все що надають неправильний варіант написання даних слів, а також часто виправляють написані вами слова.

Схожі статті

Лушпиння – неактуально: ось які кухонні відходи перетворюються на дорогоцінне добриво

Багато людей викидають кухонні відходи, не замислюючись, що вони можуть стати цінним добривом для рослин. Якщо раніше найбільш популярним було використання цибулинного або картопляного лушпиння.

Не тільки на поминки: в чому сила і оригінальність гвоздики – 5 причин, чому квітка недооцінена

Гвоздика - квітка, яку часто асоціюють із жалобними церемоніями та історичними датами. Через це її часто недооцінюють, оминаючи увагою у флористиці та декоративному оформленні.

Більше не витрачаю грошей на капучино у кавʼярнях: купила 1 штуку і пінка виходить не гірше

Багато хто любить каву з ніжною молочною пінкою, як у кафе. Проте не всі знають, що приготувати капучино з повітряною пінкою можна і вдома - і для цього не обов'язково мати дорогу кавомашину.

Лимонні кірки засипаю сіллю і не натішусь тому, яка я молодець: проблема вирішується на раз

Неприємні запахи вдома - це проблема, з якою стикається кожен. Від сміттєвого відра, холодильника чи каналізації іноді може йти запах, що не дає спокою.

Ці продукти та корм вкрай небезпечні для птахів: не годуйте їх цим. Список шкідливої їжі

Годування птахів - це не лише приємне заняття, а й велика відповідальність. На жаль, не всі продукти, які здаються безпечними, справді такими є.

ТОП-8 місць, де не можна зберігати гроші і чому це так важливо: “Копійка гривню береже”

Вибір правильного місця для ваших заощаджень допоможе вам уникнути багатьох речей і забезпечить захист ваших коштів. Тому, знайте, в які місця 100% класти гроші не бажано.