На Закарпатті вважають: “Що посадиш у ці дні – виросте в бадилля, а не в плід”

Городники на Закарпатті – люди забобонні. Тому й передають із вуст у вуста народні повір'я, що стосуються висадки городу. Й не лише передають, а обов'язково дотримуються. Тому й мають врожаї.

Картоплю досвідчені городники ні за що не будуть садити в середу чи суботу. Такі бульби до весни не долежать – обов’язково зіпсуються. Вербний тиждень – теж поганий час для виходу на город із картопелькою. Краще перечекати.

А от капусту й цибулю краще висаджувати якраз суботнього дня. Особливо сприятливим для цього є Страсний тиждень. Хоча, якщо весна рання, то не гріх зайнятися саджанням цієї городини й на четвертий тиждень Великого посту.

В які дні тижня садити городину

Насіння соняшника беріть на город у суботу. Тільки не висаджуйте його посеред дня. Сприятливими для цього є години, коли сонця немає на небі. Це рано вранці чи пізно ввечері. Садіть мовчки. Й, упаси Боже, вас лускати при цьому насіння!

Буряки не дадуть гарного врожаю, якщо їх висадити протягом Вербного тижня. А от для гороху кращий час – це Страсний четвер та субота напередодні Великодня. Звісно, якщо ці дні припадають на кінець квітня чи початок травня.

В які дні тижня садити городину

Насіння моркви боїться сторонніх очей, тож, висіваючи, потурбуйтеся, щоб нікого з сусідів поряд не було. У цей день підведіться з ліжка раненько й замочіть насіннячко джерела каротину. А висаджувати можете й трішки пізніше.

Редисці, редьці, кольрабі, салату байдуже, коли їх висадять – до Великодня чи після. Тут головне дочекатися, щоб зацвіли нарциси та з’явилися баранці на вербі. Цвіт вишні сигналізує про сприятливий час для висівання кукурудзи.

Цибулю встигніть висадити, допоки жаби ще не кумкають. А щойно почуєте характерні ква-ква зі ставка, то знайте – настала пора висівати овес. Тут треба не запізнитися – завершити посівні роботи, допоки не відцвіла яблуня.

Схожі статті

У Лондоні в захваті від цих жіночих українських імен: 5 наймилозвучніших для європейців

Є такі українські жіночі імена, від яких європейці просто в захваті. Звучать для них м'яко, незвично та дуже приємно. Ми зібрали 5 імен, власниці яких у Європі доволі часто отримують компліменти.

Вам це не було потрібно: 5 маркетингових хитрощів, які змушують вас купувати більше продуктів

У магазинах усе розраховано до дрібниць. Розміщення стелажів, колір цінників, розкладка товару. Вони не випадкові, а ретельно продумані. Не для вашої зручності, ні. Для того, щоб ви більше купували.

Диня — це не фрукт і не ягода: вражаюча відповідь оперована на наукових дослідженнях

Навіть люди у віці й досі не знають правильної відповіді на це запитання. Більшість українців вважають, що диня це фрукт, або ягода. Утім, всі вони сильно помиляються щодо цього.

Перекис не лише до рани прикладають, а ще й до дзеркала, плитки, килимів – 6 важливих лайфхаків

Всі ми звикли змащувати невеличку ранку на пальці перекисом водню. А про інші властивості цього засобу ніколи й не чули. Тим часом препарат здатен на справжні дива у побуті.

84% населення Землі не знають, з чого роблять паприку: виробники розповіли всю правду

Паприку їдять майже всі. Але далеко не кожен знає, з чого та як вона насправді робиться. Ви здивуєтеся тому, наскільки все просто. А ще зможете приготувати смачну паприку самостійно.

Не петрушка і не кріп: цього не знають 99% українців – яку зелень додати в борщ для смаку

Кожна українська господиня має свій секрет смачного та наваристого борщу. Дізнайтеся, яку зелень можна додати в борщ під час приготування, щоб зробити його в рази смачнішим.