Молодість прагне емоцій, а зрілість – спочити від почуттів

Наші емоції і почуття належать до одного світу – світу відчуттів. Але вони майже ніколи не перетинаються.

Відмінність між почуттям і емоцією найкраще ілюструвати на прикладі любов.

Любов на рівні емоції викликає еротичні фантазії, фізичне збудження, бурхливу діяльність, після якої приходить смуток і стан спустошення. Любов, як почуття, може взагалі не стосуватися фізіології, але наповнює душу радістю і щастям, усвідомленням того, що ти любиш і тебе люблять. А що може бути прекрасніше за це?

Почуття характеризує душевний спокій, а емоція – це порив почуттів, збурення. І почуття, і емоція  є двома сторонами світу відчуттів, двома протилежними полюсами єдиного цілого.
Підсвідомо ми прагнемо глибоких почуттів, а залишаємося на рівні емоцій. Хтось їх бажає, а хтось боїться. Хтось вважає емоцію почуттям, а хтось почуття видає за емоцію.

Хто розібрався у їх принциповій відмінності, той розуміє себе й інших.

Ми плутаємо почуття і емоції тому, що не звикли аналізувати свої думки. Розуміння себе є вмінням йти в правильному напрямку.

 

Емоції

Те, що ми відчуваємо формує наші думки. Звичка зосереджуватися на своїх відчуттях додає нам душевного спокою.  З душевного спокою починається розвиток світу почуттів в бік все більших премудростей  духовного світу.
Духовна людина (дух, свідомість якого зберігає мудрість попередніх поколінь) не демонструє емоції, але здатна на сильні почуття.

Лише матеріальна людина дає оцінки, порівнює, змагається, жадає визнання і слави. Опанована емоціями, вона змушена полювати за враженнями, насолоджуватися блиском і привабливістю матеріального благополуччя, вважаючи при цьому себе людиною почуттів.
Мудрість духовної людини незрозуміла для матеріальної емоційності. Другій перша видається  нецікавою і байдужою. Але вона є самодостатньою і глибокою у своїх почуттях.

Вміння розмежовувати почуття і емоції допоможе нам розібратися в наших життєвих проблемах, а багатьох й уникнути. Між рівнем емоцій і рівнем почуттів стоїть страх.

Людство, як море, де все, що лежить на поверхні – поверхневе, а все ґрунтовне заховане на глибині. Життєві труднощі й уроки, як вітер, збурюють емоції, які своєю чергою викликають стрес.

Лише емоції можуть викликати стрес. Вони, як листя, що його нагнав вітер над неспокійними хвилями. Морського дна не досягне жоден вітер і жодна хвиля. Морське дно для усіх є мрією. Хто подолав страх, той навчився пірнати на глибину. І чим сильніше він мріє розвідати глибини, тим терплячіше прагне до мети, тим ближчий успіх.

Постарайтеся відшукати своє місце у цьому морі.

Схожі статті

Рак – мопс, Стрілець – пастуша вівчарка: яка ви порода собаки за знаком Зодіаку

Зірки розкажуть, на яку породу собак ви найбільше схожі за характером. Дехто сильно здивується, коли дізнається, що алабай допитливий і впертий, а шпіци зважають тільки на свої інтереси.

Що нас чекає в 70 років? 3 єврейські мудрості, які точно знає Оля Полякова

Щоб прожити довге та щасливе життя, треба бути вдячним за те, що маєш, не критикувати, не засуджувати. Це зробить вас щасливішим – доведено науково, а підтверджено єврейськими мудростями.

П’ятничний вечір з Netflix: що подивитися, якщо ви любите посміятися — 5 найкращих комедій

Хочете весело провести вечір п'ятниці? Від романтики до чорного гумору — зібрали найкращі комедії на Netflix, з якими ви забудете про будні та добре посмієтеся.

Пухнасте щастя: 5 причин завести собі домашнього улюбленця та 2 причини не робити цього

Рішення завести домашнього улюбленця є надзвичайно серйозним. Воно може змінити все наше життя. Тому чимало людей не наважуються на цей крок. Як впевнитися, що варто його зробити?

Ви знаєте українську на “відмінно”, якщо напишете ці 15 слів без помилок. Тест на грамотність

Знання мови — це безцінний дар, який виручає у повсякденному житті і дозволяє осягнути культуру, менталітет та інші сфери життя. Але чи знаєте ви мову насправді і чи можете називати себе грамотним?

Коли кішки поводяться так, вони почуваються самотніми: 5 тривожних сигналів, які вказують на це

Навіть коли ми добре знаємо свого улюбленця, часу можемо заплутатися у сигналах, які він нам надсилає. Як саме поводяться кішки, коли їм насправді самотньо?