Руслану і Олені пощастило – їх родиною стала мама Маргарита

Коли йдеться про покинутих дітей, ми не раз чуємо: чужої біди не буває. Але взяти на виховання двоє чужих дітей – це великий духовний подвиг, який під силу небагатьом. Самотня жінка на Чернігівщині не побоялася і здійснила свою мрію.

Ще молода симпатична, але самотня Маргарита якийсь час виношувала мрію – взяти на виховання дитину, якій у житті не пощастило з батьками. І такий день настав. Зірки зійшлися так, що Маргариті у реабілітаційному центрі, куди їй порадили поїхати, показали не одну, а двоє дітей – чотирирічного Руслана і його старшу сестру Олену. «Вони вийшли такі, як нікому не потрібні котята… Олена вела братика за ручку, а сама ховала очі в підлогу,  −  пригадує Маргарита. − Я відразу зрозуміла, що беру обох – прикипіли».Так брат і сестра Глузд опинилися у селі на Корюківщині.

Чотирирічного хлопчика доводилося вчити говорити. На все, що бачив кругом себе, Руслан реагував вигуком «ап-ап». А ще − лікувати любов’ю від переляку: ночами Руслан зривався і ховався під ліжко. Тоді Маргариті доводилося його заспокоювати і брати спати до себе.

За два роки перебування з мамою Маргаритою Руслан уже читає по складах.

Маргариті вдалося створити повноцінну родину. «Гуляємо разом, їсти варимо разом, працюємо разом. Маю чудових двоє діточок. Нам весело, добре разом», – радіє Маргарита.

Вона не заперечує проти того, щоб діти спілкувалися з батьками і бабусею телефоном.  На сьогодні рідні батьки дітей позбавлення батьківства.

Девятикласниця Олена зізнається, що їй хочеться ділитися з мамою Маргаритою усім. І мамою її назвала спонтанно, коли вкусила оса і потрібна була допомога, а до того довго називала тіткою.

Розповідаючи про те, як за два роки досягла такого успіх, Маргарита ділиться, що ніякої власної методики виховання немає. Каже, що потрібно багато спілкуватися, часто наголошувати на тому, що добре, а що погано і виховувати почуття взаємопідтримки.

На сьогодні в Україні існують такі форми влаштування дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, як: усиновлення, взяття під опіку, піклування, оформлення в прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу.

За інформацією Міністерства соціальної політики, не дивлячись на коронавірус, протягом восьми місяців поточного року в Україні було усиновлено 694 дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, з яких громадянами України – 558.

Схожі статті

Пухнасте щастя: 5 причин завести собі домашнього улюбленця та 2 причини не робити цього

Рішення завести домашнього улюбленця є надзвичайно серйозним. Воно може змінити все наше життя. Тому чимало людей не наважуються на цей крок. Як впевнитися, що варто його зробити?

Ви знаєте українську на “відмінно”, якщо напишете ці 15 слів без помилок. Тест на грамотність

Знання мови — це безцінний дар, який виручає у повсякденному житті і дозволяє осягнути культуру, менталітет та інші сфери життя. Але чи знаєте ви мову насправді і чи можете називати себе грамотним?

Коли кішки поводяться так, вони почуваються самотніми: 5 тривожних сигналів, які вказують на це

Навіть коли ми добре знаємо свого улюбленця, часу можемо заплутатися у сигналах, які він нам надсилає. Як саме поводяться кішки, коли їм насправді самотньо?

Ціни на квартири – Київ, Дніпро, Одеса, Львів: скільки коштують квартири в найбільших містах України зараз

Сьогодні ціни на квартири у всіх містах України залежать переважно від ситуації з безпекою та віддаленості регіону від прифронтових зон. Скільки коштує однокімнатна квартира зараз?

Потребують заміни дорогих деталей: найбільш ненадійні вживані авто, які не радять купувати їхні ж власники

Заміни дорогих деталей уникнути не вдасться саме в цих авто. Експерт назвав найбільш ненадійні вживані авто, які не радять купувати їхні ж власники.

3 популярних смартфони до 15 тисяч гривень: найкращі моделі для тих, хто не має грошей на iPhone

Багато людей мріють про iPhone. Та навіть моделі минулого покоління для покупців часто надто дорогі. У цьому випадку є 2 шляхи: покупка вживаного пристрою чи смартфону на Android до 15 тисяч гривень.