Вірус COVID-19 лютує, а відпочивати бажання не зникає. Навпаки, після усамітнення і перехід на віддалену роботу ще більше хочеться на природу – відволіктися, відпочити, змінити обстановку.
Олександр Чорний, керівник Школи готельного бізнесу “Michelle”розповів виданню РБК-УКРАЇНА, що здорожчання зовсім не зв’язане пандемією. Щороку зростає оплата за комуналку, енергоносії і збільшується мінімальна заробітна плата.Це базові три складові, які формують ціну пропозиції.
Звісно, є ще попит. І попит на сьогодні обмежений пандемією. Тому, з початку сезону відпочинок на вітчизняних гірськолижних курортах зріс в межах 10-15% у порівнянні з минулим роком.
Преміум-готелі готелі намагаються підлаштовуватися під свою цільову аудиторію.
Вітчизняні готельєри аналізують ситуацію і відзначають, що під час літнього сезону у Єгипті, щоб залучити клієнтів знизили ціну. Але й рівень сервісу упав, бо контингент інший. Хто звик до певного оточення, не сприймає інше. А поганої слави зажити дуже легко – потім не позбудешся.
На зимовому курорті багато залежить від погодних умов. Якщо буде сніг, то ціни будуть триматися. А якщо ні, будуть акції, знижки.
Але гарні готелі з доброю інфраструктурою дійсно підняли ціни на 30-50%.
Бюджетні локації не можуть собі дозволити суттєвого подорожчання, бо залежать від рівня купівельної спроможності відпочивальників.
Ще один момент, який потрібно врахувати. Деякі готелі преміум-класу ввели обов’язкову наявність ПРЛ-тесту при заселенні гостей, зробленого не пізніше ніж за два дні до приїзду на відпочинок. Тому багато українців, які заробляють з метою безпеки будуть їхати саме в Буковель.