В умовах воєнного стану люди навчилися виплутуватися ледь не з будь-яких ситуацій і те, що раніше здавалося просто неможливим, сьогодні — реалії сучасності. Через постійні обстріли критичної інфраструктури країни та пошкодження енергопередаючих споруд, українцям доводиться жити без електропостачання тривалий час. Іноді блекаут займає кілька днів і вміння робити свічки у домашніх умовах сьогодні можуть стати в нагоді кожному, оскільки буває так, що не завжди звичайні свічки є в наявності в магазині.
Як зробити свічку своїми руками з підручних засобів?
Якщо сталося так, що ви залишилися без світла, а звичайних парафінових свічок вдома не знайшлося, не слід панікувати. З підручних речей можна зробити свічку, яка буде горіти протягом кількох годин. На ютубі можна знайти багато відео-інструкцій, як зробити свічку мила, картоплі або олії.
Свічка з картоплі та олії
Для цього потрібно: тарілка з товстим дном, рослинна олія, картопля, гніт або тонка мотузка, сірники або запальничка.
Картоплю помити та вирізати кружальце завтовшки 2-3 см, посередині спицею чи зубочисткою зробити отвір для гнота. У тарілку налити 100 мл рослинної олії, в якій ретельно промокнути гніт та змастити картопляне кружальце. Продіти гніт в отвір картоплі та залишити зверху відрізок 0,5 см. Цю конструкцію покласти в тарілку з олією та підпалити кінчик гнота. Орієнтовний час горіння такої свічки — близько 5-6 годин.
Як зробити свічку з мила?
Для цього потрібно: каструля, форма для свічки, брусок господарського мила, оцей столовий, нитка бавовняна, вода, сірники або запальничка.
Мило порізати дрібними шматочками та покласти в каструлю. Залити водою, щоб вона покрила мило та поставити на водяну баню, ретельно перемішуючи до повного розчинення мила. Далі обережно зняти каструлю з вогню та додати велику кількість оцту, щоб утворилася густа маса жовтуватого кольору.
Ретельно перемішати та залишити до застигання речовини. Після того, як утворена речовина застигне, її слід витягнути, розламати на шматки та розтопити на водяній бані, щоб було зручно заливати у форми, в якій до цього потрібно закріпити бавовняну нитку або гніт.