П’ятниця, 13-го: що треба робити для благополуччя і чого уникати, щоб невдачі не переслідували весь рік

П'ятниця, що випала на 13-й день місяця, у багатьох народів світу вважається "поганим" днем. 2023 року лише одна п'ятниця 13-го – у жовтні.

Нещасливим днем ​​п’ятниця, 13 почала вважатися ще за давніх часів і багато забобонів дійшли до наших днів.

Є кілька версій, звідки пішло повір’я про те, що п’ятниця, 13 – “день неприємностей”. Найпопулярніша пов’язана з тамплієрами. Цей середньовічний орден лицарів був багатий і впливовий, і спричинив немилість французького короля. У п’ятницю, 13-го 1307 року він наказав заарештувати членів ордену за надуманим звинуваченням. Усіх заарештованих лицарів чекала важка доля.

Інша версія пов’язана з тим, що на Таємній Вечері за столом було 13 людей, і один із них був зрадником – Юдом, якого знайшли після смерті Христа. Тому в християнстві число 13 також вважається нещасливим. У ХІХ столітті у Європі навіть поширилися забобони, що й 13 чоловік сядуть за стіл, один із них неодмінно помре протягом року після трапези.

Народні прикмети та повір’я на п’ятницю, 13-го

Місячний календар
Народні прикмети та повір’я на п’ятницю, 13-го

Досі ця прикмета вважається однією з найнебезпечніших: не можна збиратися компанією 13 осіб або садити за стіл 13 гостей. Виключіть когось із списку або запросіть 14-го гостя. Інакше на людину чекає небезпека. Іншою найгіршою прикметою вважається розбити дзеркало цього дня: удачі не буде сім років.

Також чорна кішка, яка переходить дорогу в п’ятницю, 13-го, особливо погана прикмета — магія числа посилює негатив, вважається, що на людину чекають великі неприємності.

З п’ятницею, 13 пов’язано чимало інших несприятливих прикмет. Так, вважається, що у п’ятницю, 13 не варто розпочинати нові справи та змінювати зачіску – зміни будуть нещасливими. Дорогою додому в п’ятницю, 13 не можна озиратися – втратиш удачу. Якщо взяти чи дати в борг гроші у п’ятницю 13-го, тобто ризик ніколи не повернути борг чи посваритися з тим, хто просив грошей. Також фінансові труднощі чекають на того, хто впустить гаманець.

Не рекомендують прикмети в цей день і розкривати парасольку в приміщенні – якщо сушити її таким чином, можна викликати неприємності. Ще в п’ятницю, 13-го не рекомендується укладалися угоди та справляти весілля. Вважається, що краще цього дня взагалі не виходити зайвий раз із дому.

Втім, деякі люди, навпаки, вважають число 13 щасливим незалежно від того, на який день воно випадає. Психологи також не радять бути надто недовірливими і забобонними і пам’ятати, що науково небезпека п’ятниці, 13-го не доведена.

Схожі статті

Модний образ на 14 лютого: 14 романтичних ідей, що одягнути на побачення – дрес-код на День закоханих

Не знаєте, що одягнути на День закоханих? Експертка "Сенсації" Кириленко Єлена розповідає, як підкреслити романтичний настрій 14 лютого своїм образом.

Які кольори не можна вдягати на Новий рік 2024, щоб не відштовхнути вдачу Дерев’яного Дракона (ФОТО)

За китайським календарем на зміну Чорному водяному Кролику символом 2023 року прийде рік Зеленого дерев'яного Дракона. Пануватиме новий символ з 10 лютого 2024 року по 28 січня 2025 року.

Стрижки на зиму 2024: Лідія Таран перевірила на собі наймоднішу зачіску для жінок за 40, яка омолоджує

Кожна українська жінка прагне виглядати стильно, сучасно та молодо в будь-якому віці. Тож, на прикладі Лідії Таран розглянемо, які стрижки актуальні на зиму 2024. 

Для тих, хто чекає на донечку: як правильно назвати дівчинку – гарні та рідкісні імена, які приносять удачу

Майже кожне ім'я наділяє свого власника певним набором корисних якостей. Завжди хочеться дати саме своїй дитинці особливе, щасливе ім'я, яке не буде занадто хитромудрим.

Просто додай це у шампунь: як стимулювати ріст волосся копієчним засобом без зайвих зусиль

Мати розкішне та здорове волосся, яке швидко росте та оновлюються — це мрія кожної жінки, але досягти її вдається одиницям. Що для цього необхідно робити, щоб не витрачатися?

“Ховала свою красу під сивиною і хвостиком”: українка вразила перевтіленням, пофарбувавшись у блонд (ФОТО)

Велика кількість жінок боїться серйозних змін у зовнішності, адже на них чекає непередбачуваний результат. Здавалося б зрозумілі відтінки часом дають доволі дивний ефект.