Найстарішій з усіх збережених кольорових фотографій більше 100 років: як вона виглядає (фото)

Англійський інженер і фотограф Мервін О'Горман більше 100 років тому сфотографував свою дочку Христину.

Першу в світі фотографію було зроблено в далекому 1826 році. Її створив француз Нісефор Ньєпс. Називається вона «Вид із вікна на Le Gras», останні роки демонструвалася в Harry Ransom Humanities Research Center у Техаському університеті в Остіні. А вже в 1861 році шотландець Джеймс Клерк Максвелл зробив першу кольорову фотографію. Звичайно, перші фотографії були не такі довершені і красиві, як сучасні світлини, але розвиток фотомистецтва продовжувався.

Найстаріша кольорова фотографія
Найстаріша кольорова фотографія

Піонером кольорової фотографії вважається інженер і фотограф, англієць Мервін О’Горман, який народився в 1871 році. Саме він більше 100 років тому зробив фотосесію, світлини з якої є найстарішими з усіх збережених кольорових фотографій в усьому світі.

Мервін в 1913 році вирішив увічнити за допомогою фотоплівки свою дочку Христину. Для створення своїх знімків англієць використовував техніку під назвою Autochrome, запатентовану братами-французами Люм’єр в 1903 році, що дозволяла створювати кольорові світлини.

Найстаріша кольорова фотографія

Мервін фотографував Христину на мальовничих пляжах Південної Англії на фоні місцевих краєвидів. Саме світлини даної серії були визнані найстарішими з усіх збережених на сьогодні кольорових фотографій — їм вже 107 років.

Найстаріша кольорова фотографія

Батько просив Христину для фотографій вдягати червоний одяг, тому що в той час саме яскраві кольори найкраще проявлялися на світлинах, створених в техніці Autochrome. Втім, молодій англійці червоний колір дуже личив.

Найстаріша кольорова фотографія

Мервіна О’Гормана не стало в 1958 році. Як склалася доля її доньки, якою через багато років люди можуть милуватися на ретро-фотографіях, невідомо.

Найстаріша кольорова фотографія

Схожі статті

У Лондоні в захваті від цих жіночих українських імен: 5 наймилозвучніших для європейців

Є такі українські жіночі імена, від яких європейці просто в захваті. Звучать для них м'яко, незвично та дуже приємно. Ми зібрали 5 імен, власниці яких у Європі доволі часто отримують компліменти.

Вам це не було потрібно: 5 маркетингових хитрощів, які змушують вас купувати більше продуктів

У магазинах усе розраховано до дрібниць. Розміщення стелажів, колір цінників, розкладка товару. Вони не випадкові, а ретельно продумані. Не для вашої зручності, ні. Для того, щоб ви більше купували.

Диня — це не фрукт і не ягода: вражаюча відповідь оперована на наукових дослідженнях

Навіть люди у віці й досі не знають правильної відповіді на це запитання. Більшість українців вважають, що диня це фрукт, або ягода. Утім, всі вони сильно помиляються щодо цього.

Перекис не лише до рани прикладають, а ще й до дзеркала, плитки, килимів – 6 важливих лайфхаків

Всі ми звикли змащувати невеличку ранку на пальці перекисом водню. А про інші властивості цього засобу ніколи й не чули. Тим часом препарат здатен на справжні дива у побуті.

84% населення Землі не знають, з чого роблять паприку: виробники розповіли всю правду

Паприку їдять майже всі. Але далеко не кожен знає, з чого та як вона насправді робиться. Ви здивуєтеся тому, наскільки все просто. А ще зможете приготувати смачну паприку самостійно.

Не петрушка і не кріп: цього не знають 99% українців – яку зелень додати в борщ для смаку

Кожна українська господиня має свій секрет смачного та наваристого борщу. Дізнайтеся, яку зелень можна додати в борщ під час приготування, щоб зробити його в рази смачнішим.