Українська метеорологиня повідомила прогноз погоди на найближчє майбутнє. За словами Наталії Голеня, яка займає посаду заступниці начальника відділу метеопрогнозів в Укргідрометцентрі – спрогнозувати град дуже складно. Але існують критерії, за якими можна все ж передбачити його появу.
В розмові із Олексієм Сухановим синоптикиня зауважила, що таке метеорологічне явище, як град – обумовлене збільшенням температури повітря. Через це змінюються повітряні маси. Гаряче та розпечене повітря змінюється на холодне та крижане влітку. Такий процес призводить до формування крижаних кульок в атмосфері, які згодом випадають на землю у вигляді крижаних опадів.

За словами метеоролога, гради в Україні будуть йти частіше через зміну клімату та глобальне потепління. Спрогнозувати їх, так само як і заморозки – заздалегідь неможливо. Єдине, що можуть точно сказати синоптики – так це те, що гради йтимуть кожного року в літній період.
Наталія Голеня зауважила, що навіть за 5-7 днів град важко передбачити. Синоптики називають цей процес нестійкою погодою.
Град – метеорологічне явище, що представляє собою льодяні ядра круглої, сферичної форми. Діаметр однієї градини може варіюватись від 5 до 50 мм. Іноді розмір круглих крижаних куль може бути і більшим.
В атмосфері градини утворюються лише з прозорої криги або кількох її прошарків товщиною не менше 1 мм. Можуть чередуватись із напівпрозорими прошарками.

Град зазвичай йде влітку, одночасно із грозовими дощами. В цей момент температура повітря поблизу від землі становить не менш ніж +20 градусів. Град зазвичай проходить короткою смугою, яка протягається не більш ніж на 10 км.