Весна – час, коли природа починає прокидатись після зимової сплячки, а зимові холоди все ще намагаються повернути собі владу над погодою. Кліматичні умови в цей період року мінливі і можуть принести неприємні несподіванки у вигляді різких змін температури, зимових опадів або заморозків. Православні віряни напевно, помітили – що саме на Великдень погода різко погіршується.
За кілька днів до свята стає занадто холодно і ці зміни чомусь називають в народі Єврейськими кучками. Це пов’язано із тим, що похолодання зазвичай приходить в регіони не на православний, а католицький (єврейський) Великдень.
Песах (саме так називається Великдень у євреїв) – святкують завжди на початку весни, в період Повні. Православний Великдень настає пізніше – іноді навіть на місяць.
Період перед єврейським Песахом часто відрізняється різким зниженням температури на вулиці. Ніякого дива тут немає. Синоптики вже давно знайшли пояснення цьому природному явищу. Похолодання на Єврейські кучки відбувається через… Повний місяць.

Після Повні до країни заходять холодні повітряні маси. Справа в тому, що коли Місяць заходить у повну свою фазу – відбувається підйом атмосферного тиску. В свою чергу це провокує формування холодних повітряних мас та дощів чи навіть сильних злив.
Тож, різкі зміни погоди перед православним Великоднем обумовлені складною взаємодією астрономічних явищ, як от Повня і явищ природних, як-то атмосферний фронт.

Після весняного рівнодення в середині березня день поступово стає більшим за ніч. В цей період і починаються зміни атмосферного тиску і формування холодних повітряних мас. Їх під час святкування Єврейського (католицького) Великодня відчувають на собі усі православні християни.