Раніше українці не просто пекли паски, а готувалися до цього процесу ретельно, дотримуючись всіх традицій, вірувань і віщувань. Оскільки, це був не лише кулінарний процес, а й духовна дія, яка потребувала особливого настрою й підготовки. У традиціях українського народу цей обряд завжди був наповнений повагою, вірою та звичаями, які передавалися з покоління в покоління. Перш, ніж приступати до замішування тіста, жінки намагалися створити вдома атмосферу гармонії й спокою. Також, у першу чергу, спокійною та гармонійною, мала бути й сама господиня дому.
У день випікання пасок, з самого ранку вся родина повинна була вдосвіта прокинутися, аби обмитися чистою водою (символом очищення не лише тіла, а й душі). Після цього одягали чистий, охайний одяг, що підкреслював урочистість цього моменту. Особливу увагу приділяли дітям: їх обов’язково купали — це була ще одна важлива традиція. Кажуть, що воду після дитячого купання потрібно було піти й вилити на перехресті доріг, щоб жодна хвороба не змогла знайти шляху до дому.

Нині також важливо перед випіканням пасок створити тишу і порядок у оселі. Прибрати дім і відкласти геть всі сторонні справи. Жінка, яка пече паску, має зосередитися на своїх думках, адже вважається, що лише з добрим настроєм та молитвою тісто підніметься й паска вийде пишною. Нерідко господині навіть намагалися тримати таємницю процесу приготування пасок, бо вірили, що сторонній погляд може “забрати” енергію тіста. Тобто, особливо не говорили нікому про те, коли саме вони почнуть пекти паски, як і за яким рецептом цього разу.
Перед початком випікання бажано запалити свічку (її слід поставити поруч із місцем, де замішується тісто, і читати молитву). Вогонь свічки допомагає налаштуватися, додає спокою та захищає від негараздів. Також не слід сваритися або критикувати когось. Згідно з повір’ями, це може вплинути на якість пасок. Тому, завдяки дотриманню цих простих традицій ваша паска буде не тільки смачною, а й наповнена особливою, доброю енергетикою.