Неділя, 20 Червня, 2021

31 січня 2021 – яке сьогодні свято: що можна та чого не можна робити в цей день

31 січня - останній день першого місяці нового року. У цей день віряни вшановують пам'ять Олександрійських єпископів Афанасія та Кирила.

В останні дні січня наші пращури зазвичай готувалися до приходу весни і вдавалися до різних обрядів, аби захистити себе, родину та помешкання від нечистої сили. У цей день пращури виготовляли обереги й проводили різноманітні обряди, аби убезпечити себе від злих сил.

Зокрема, 31 січня віряни вшановували святителів Олександрійських Афанасія (Опанаса, Панаса) та Кирила. Цей день у народі ще називали “ломиніс” або “Афанасій-ломиніс”. Така назва закріпилася не випадково, адже у цей день зазвичай були найсильніші морози.

31 січня вшановують святителя Афанасія
31 січня вшановують святителя Афанасія

31 січня іменини святкують Олександри, Панаси, Володимири, Дмитри, Євгени, Омеляни, Єфреми, Іларіони, Кирили, Ксенії, Максими, Марії, Михайли, Миколи та Сергії.

Цього дня, за давніми віруваннями, позбавлялися від нечистої сили. Окрім вже відомих засобів, наші предки в останній день січня зашивали в хустинку чортополох. Цей оберіг, який допомагав мандрівникам в дорозі та захищав від злого ока, наші предки завжди носили з собою в кишені.

За народними віруваннями цього дня не можна було хрестити хлопчиків. аби не позбавити їх енергії та не накликати чоловіче безсилля.

Обереги від злих сил
Обереги від злих сил

Крім того, у день святителів Афанасія та Кирила не бажано було викидати сміття після заходу сонця, а також вирушати у ліс чи на риболовлю.

Звісно, як і у будь-який день, 31 січня не можна було лихословити, сваритися та лаятися.

Аби уникнути сварок і скандалів, у цей день не радили переїжджати у нове помешкання. Також особливо забобонні люди намагалися 31 січня не виходити з дому після заходу сонця без зайвої необхідності. Вважалося, що цього дня можна ненароком зустрітися з нечистою силою.

Поділіться статтею

Фото взяте на просторах мережі.

Гороскоп на 20 червня 2021 року: затримки по роботі та вкрай невдалі придбання. Для всіх знаків зодіаку

У цей день можуть бути проблеми та затримки на роботі до яких треба відноситися серйозно.
Віра Брежнєва і Костянтин Меладзе

“Справа не в розчаруванні, а в реальності”. Які ж насправді стосунки у Віри Брежнєвої та Костянтина Меладзе?

Віра Брежнєва поділилася реаліями подружнього життя з Костянтином Меладзе.
Тіна Кароль і Дан Балан

Поп-діва Тіна Кароль зізналася, що мала почуття до Дана Балана: забулися і втратили субординацію

Тіна Кароль вразила казахських журналістів зізнанням про відносини з Даном Баланом.

Популярне

Останні новини