1 лютого 2021 – яке сьогодні свято: що можна та чого не можна робити в цей день

У перший день останнього місяця зими православні віруючі вшановували пам'ять преподобного Макарія. Цього дня існували особливо приємні дружні традиції.

1 лютого, в перший день останнього місяця зими віряни вшановують пам’ять преподобного Макарія Великого або Макарія Єгипетського. За переказами, Макарій був настоятелем монастиря і втілював у собі найвищі християнські чесноти: благочестя, християнську скромність, доброту та смирення.

У цей день іменини святкували власники імен Макар, Антон, Арсеній, Марк, Микола, Петро та Федір.

1 лютого вшановують Макарія Великого
1 лютого вшановують Макарія Великого

За народними віруваннями, на Макарія не можна було працювати. Проте дозволялося відвідувати друзів і влаштовувати з ними посиденьки. Разом з тим радили бути обачними з незнайомими або мало знайомим людьми. Їх 1 лютого радили уникати.

Аби на Макарія Великого отримати міцне тіло та ясний розум, переступаючи поріг завжди говорили: “З дому йду паном, а додому повернуся боярином”.

Нові починання на Макарія Великого обов’язково увінчаються успіхом. Особливо, якщо вони спрямовані на благо інших людей.

Крім того, предки вірили, що у ніч з 31 січня на 1 лютого сняться віщі сни. Їх радили обов’язково запам’ятовувати, адже вони віщують благополуччя. А от сон, який приснився цього дня вдень має до вечора збутися.

Щоб залишити все погане в минулому, цього дня треба було обов’язково виконати дану обіцянку. А от вагітним слід було думати про своє здоров’я, молитися і бути доброю та щирою.

1 лютого було прийнято влаштовувати дружні посиденьки і чаювання
1 лютого було прийнято влаштовувати дружні посиденьки і чаювання

Проте на цей день існували не лише дозволи, а й заборони. Зокрема, не дозволялося 1 лютого одягати чорний траурний одяг. За давніми повір’ями це мало накликати біду.

Крім того, аби весь рік прожити, не напружуючись, не можна було на Макарія важко працювати.

Як і у будь-яке свято не варто було вдаватися до лайки та гострих слів. Проте саме 1 лютого мова повинна бути максимально чистою.

А от красуням, щоб не мати неприємностей, не радили цього дня стригти волосся.

Схожі статті

Буряк — пережиток минулого: робимо крашанки на Великдень 2025 яскравішими за рубін і гранат

Розповідаємо, як забути про старі методи декорування крашанок. Спробуйте цей прийом, і ви отримаєте не курячі яйця, а справжні рубіни, які так і хочеться викласти на святковий стіл.

Настільки красиві, що цокатись шкода: як зробити розкішні крашанки на Великдень 2025

Як ви думаєте, чи вийде у вас здивувати рідних розкішними крашанками на Великдень-2025? Розповідаємо, як наблизитися до цієї цілі максимально.

Розбавте це у воді – вийдуть сяючі крашанки: Великдень 2025 зустрінете з розкішшю

Є неймовірна кількість різних методів прикрашання крашанок, але таких яєць ви ще не бачили, адже схожі вони на зоряне небо. Як змусити їх сяяти?

Коли православні і католики святкуватимуть Великдень-2025: в цьому році буде одна дата на всіх

В 2025 році Великдень святкуватимуть рано. Його відзначатимуть в квітні і вперше за останнє десятиліття дата церковного заходу у православних і католиків співпадатиме.

У кого День ангела сьогодні: привітання та картинки для іменинників 9 лютого

В неділю, 9 лютого День ангела святкують Василь, Геннадій, Іван, Анна, Валентина та Галина. "Сенсація" підготувала щирі привітання для іменинників цього дня.

Що можна і не можна робити цього дня: коли українці святкуватимуть Великдень 2025

Кожного року українці в різні дати святкують Великдень, але завжди навесні - коли припадає свято 2025 року і яких традицій й звичаїв слід дотримуватись?