Свято 22 червня 2021: Кирилів день – обряди, заборони та народні прикмети, які визначать кінець літа

Перший місяць літа підходить до кінця. Дізнайтеся, що відзначали наші пращури 22 червня та яких прикмет намагалися дотримуватися.

22 червня останні покоління радше пам’ятають, як день, коли Україна вступила у Другу світову війну. Але століттями наші пращури вшановували Кирила Олександрійського у цей час. Для вірян – це невелике свято, яке має свої звичаї та заборони.

Богословний письменник Кирило

Склався стереотип, що релігія тривалий час душила науку: проте, серед вірян, яких вшановує церква, було багато освічених та грамотних персон. Таким представ і Кирило, єпископ Олександрійський.

Святий Кирило

Протягом 32 років керував церквою і помер своєю смертю в 444 році, залишивши після себе велику кількість праць. Він був письменником та свої твори присвячував Господу. А ще багато спілкувався з парафіянами, пояснюючи їм сенс Святого Письма. По смерті став чоловік справжнім заступником.

Прочитайте сьогодні цю коротку молитву:

Господи Ісусе Христе, Боже наш, нехай Твоє святе Тіло принесе мені життя вічне, а чесна Кров Твоя – відпущення гріхів. Нехай ця Пресвята Євхаристія дасть мені душевну радість і здоров’я. А в день Твого Страшного Суду, Господи Ісусе Христе, вчини так, щоб я ради Причастя Святих Твоїх Тайн удостоївся стати праворуч Твоєї слави й хвалити Тебе разом з Твоїми Святими. Амінь.

22 червня суворо заборонено сваритися і не тільки

У цей день настає справжня літня спека. Пращури вірили, що не можна працювати на Кирила, сваритися та лихословити. Не можна також працювати з рослинами на городі, бо не будуть родити.

Прикмети 22 червня

Зверніть увагу у цей день на комарів: їх не можна вбивати після опівдня – так їх стане більше у вашому помешканні. Якщо весь день буде йти дощ – буде багато грибів, а туман вранці – навпаки: до сонячної погоди.

Поділіться статтею

Олександр Еллерт та Ксенія Мішина

Без Мішиної поруч не сумує: Еллерт після розставання з Холостячкою показав дівчину, яка будить його вранці

0
Переможець романтичного реаліті-шоу "Холостячка" Олександр Еллерт після розставання з Ксенією Мішиною показав, хто тепер будить його вранці.
Архангел Гавриїл

Свято 26 липня 2021 року: церква вшановує пам’ять архангела Гавриїла – права рука Бога, яка несе нам звістку

Архангел Гавриїл є однією з найбільш важливих постатей. Він - несе звістки від Господа та допомагає йому.

Популярне

Останні новини