Свято 12 липня 2021: День апостолів Петра і Павла – чого не можна робити та як правильно молитися

День апостолів Петра і Павла дуже важливий для православних. Це - велике свято для вірян.

Щороку 12 липня відзначається велике свято – День Петра і Павла. У народі його кличуть ще й “Петрів день” або “Рибний день”. Цікаво, що напередодні 12 липня як раз відзначається День рибалки.

Святі Апостоли Петро та Павло

Чому церква вшановує апостолів?

Петро і Павло були учнями Христа, які першими прийняли його віровчення. Вони були з Сином Господнім на Таємній Вечері та 12 липня обидва прийняли мученицьку смерть за Спасителя.

Петро після Вознесіння Господнього продовжив нести благу вістку та навчати людей догмам Христа. Та його схопили язичники – розп’яли за віру головою вниз.

Павло ж прийшов до віри у дорослому віці. Він спершу сам переслідував християн, але згодом зрозумів, що у вченні – його спасіння. Язичники відрубали голову апостолу.

Як святкувати День Петра і Павла?

12 липня можна влаштовувати гуляння, танці, водити хороводи. Саме сьогодні це буде не грішно, адже завершується Петрів піст. Цікаво, що працювати категорично заборонено. Навіть якщо передувала 12 липню неділя – всі справи намагалися завершити саме перед свято.

Категорично заборонено прати, поратися по хаті та на городі. Шити, в’язати, вишивати і займатися рукоділлям в цей день не можна. Також церква не рекомендує 12 липня укладати шлюб все ж таки піст остаточно не завершився.

Сьогодні прочитайте коротку молитву апостолам:

О, святі апостоли Петре і Павле, не віддаляйтеся духом від нас, грішних рабів Божих (імена), щоб не розлучилися зовсім від любові Божої, але міцним заступленням вашим нас захистіть, щоб помилував Господь всіх нас молитов ваших ради, щоб винищив же рукописання безмірних гріхів наших, і щоб сподобив з усіма святими блаженного Царства і шлюбу Агнця Свого, Йому ж честь і слава, і подяка і поклоніння навіки віків.

 

 

Поділіться статтею

Ігор Кондратюк

Ігор Кондратюк показав себе в дитинстві: без окулярів шоумена не впізнає навіть Оксана Марченко

0
Відомий шоумен і продюсер Ігор Кондратюк зараз є однією з найбільш шанованих персон українського шоу-бізнесу. До успіху він йшов з самого дитинства.
Віктор Бронюк

Соліст гурту “ТІК” Віктор Бронюк показав свою дружину: харизмою підкорив справжню модельну красуню (ФОТО)

0
Соліст гурту "ТІК" Віктор Бронюк своєю харизмою завоював не тільки величезну популярність, а й серце неймовірною красуні.
Катерина Репяхова та Віктор Павлік

Катя Репяхова показала шикарну кімнату сина Віктора Павліка: розкішні меблі, біле дерево, панорама на Київ

Катерина Репяхова і Віктор Павлік 15 червня стали батьками чудового хлопчика Михайлика. Подивіться, як гарно облаштували кімнатку для немовляти.
Ірина Білик зі своїм чоловіком Асланом

Аслан Ахмадов подарував Ірині Білик букет польових квітів: без пафосу, проте від душі. Мріє повернути зірку?

Цього року стало відомо, що легендарна поп-діва Ірина Білик вирішила розлучитися з Асланом Ахмадовим.
Актори Вечірнього кварталу

Як виглядають дружини Євгена Кошового, Степана Казаніна, Валерія Жидкова та інших акторів “Кварталу” (ФОТО)

0
Актори студії "Квартал 95" вкрай рідко діляться з публікою подробицями особистого життя, але раз на рік і палиця стріляє.

Популярне

Останні новини