Церковне свято 26 жовтня: що можна і не можна робити на день Іверської ікони – традиції, прикмети

Історія Іверської ікони бере свій початок не раніше 16 сторіччя. Її створення настільки оповите таємницею та містикою, що навіть не збереглися писемні джерела про майстра чи місце написання. Є легенда, що у 9 сторіччі віряни вирішили у морі заховати образ Богородиці, адже злісні іконоборці знищували всі творіння православних художників. Та Іверську ікону побачили служителі монастиря. Дивовижний вогонь виніс з води образ Діви Марії, а Преподобний Гавриїл Святогорець отримав від Бога уві сні вказівку: пройти по воді та забрали святиню.

Церковне свято 26 жовтня

Що можна робити 26 жовтня?

Сьогодні слід помолитися перед образом Богородиці. Просити потрібно не про матеріальне: гроші, машини, одяг, а про духовне. Звертайтеся до Пречистої і нехай вона дасть вам сил, наснаги, любові й щирості у серці вашому. Аби бути почутим, направте свою молитву вранці та ввечері перед сном.

Не забудьте, що 26 жовтня можна працювати, але перед будь-якими починаннями слід попросити благословення у Небес.

Яку молитву читати сьогодні?

Молитви до Матері Божої 26 жовтня поділяються на вранішню та вечірню. Після сну, коли думки ще чисті, промовте такі рядки:

Богородице Діво, радуйся, Благодатна Маріє, Господь з Тобою, благословенна Ти між жонами, благословен плід утроби Твоєї, бо Ти Спаса народила душ наших. Під Твою милість прибігаємо, Богородице Діво, молитов наших в час журби не відкинь, але з біди визволяй, Пресвята Богородице, спаси нас.

Ввечері, як втома буде вас вгамовувати, станьте перед іконою та щиро читайте таку молитву:

Пресвята Вседіво, Мати Христа Бога нашого, принеси нашу молитву Синові Твоєму і Богу нашому, щоб Він спас через Тебе душі наші. Благого Царя Благая Мати, Пречиста і Благословенна Богородице Маріє! Милість Сина Твого і Бога нашого вилий на мою грішну душу і Твоїми молитвами настав мене на діяння благі, щоб останок мого життя я прожив без гріха і через Тебе рай знайшов, Богородице Діво, єдина Чиста і Благословенна. Під Твою милість прибігаємо, Богородице Діво, молитов наших в час журби не відкинь, але з біди визволяй нас, Єдина Чиста і Благословенна.
Пресвята Богородице, спаси нас.

Схожі новини