Церковне свято 27 жовтня: що можна і не можна робити на святої Параскеви – традиції, прикмети

Свята Параскева була надзвичайною вірянкою. Вона все життя працювала над тим, аби зміцнити дух. Це дратувало язичників, які не бажали бачити сильну доньку Христову поруч. Дізнайтеся, чому сьогодні кожному необхідно вшанувати світлу пам'ять прадавньої вірянки.

Вона походила із Сербської землі. Свята Параскева виросла у християнській родині, сповненій любові та благочестивого вчення. Її батьки змалечку привчали до Божих цінностей. Та не стало близьких мучениці. Довго вона страждала без рідних, але врешті-решт стала багато молитися, наслідувала Іоана Хрестителя і вирішила взяти аскезу. Тривалий час мандрувала пустелею і їла лише бадилля.

Церковне свято 27 жовтня

За одними переказами, Ангел почув молитву Параскеви та прийшов їй у видінні, аби вона повернулася на Батьківщину, щоб віддати Богу душу. За іншими схопили самотню вірянку язичники та мучили, бо хотіли, аби імені Христа зреклася.

Як молитися 27 жовтня?

Молитися сьогодні потрібно до Ангела Охоронця. Ми ділимося з вами особливою молитвою, яку слід читати перед виходом з будинку. Нагадаємо, що під час своєї аскези у пустелі Параскева зверталася не тільки до Бога, а й до свого Ангела. Саме він не давав їй зійти на хибну стежку.

О, святий Ангеле, Охоронителю і покровителю мій благий! Сокрушеним серцем і болісною душею стою перед тобою, благаючи: почуй мене, грішного раба твого (ім’я). Що з гучним воланням і гірким плачем взиваю: не пом’яни беззаконь і неправд, якими я окаянний прогнівляю тебе в усі дні і години, і творю себе мерзенним перед Сотворителем нашим Господом.

Щоб я, охоронюваний тобою, безбідно досяг жаданого мені раю. Де собори святих і величне ім’я в Тройці славленого Бога, Отця, і Сина, і Святого Духа. Йому ж подобає честь і поклоніння навіки-віків. Амінь.

Що можна робити 27 жовтня?

Особливих заборон у цей день немає, але, будь ласка, утримайтеся від слова лихого та сварок з родичами.

реклама

Поділіться статтею

Наталя Могилевська

Самотня Могилевська розщедрилася та зробила Дантесу несподіваний подарунок: “Я так довго чекала”

Наталя Могилевська була першою продюсеркою співака Володимира Дантеса. Зіркова кар'єра артиста розпочалася з другого сезону української "Фабрики зірок", наставницею якого була саме Наталя. Декілька років тому виконавець вирішив зробити паузу в сольній кар'єрі, проте тепер повертається на сцену.
Максим Галкін зізнався, що двійнята Ліза та Гаррі мучаться від ревнощів

Максим Галкін зізнався, що двійнята Ліза та Гаррі мучаться від ревнощів: “Встають між мною і…”

Відомий російський гуморист Максим Галкін в вперше розповів, що його діти Ліза топ Гаррі мучаться від ревнощів. Не дивлячись на те, який з коміка вийшов прекрасний батько, у сім'ї все одно присутні негативні емоції, які дуже цікаво проявляються. Усі деталі в статті.
Вагітна дружина Романа Сасанчина повідомила про кризу у новоствореній сім'ї

Вагітна дружина Романа Сасанчина повідомила про кризу у новоствореній сім’ї: не дарма затягнули з розписом

Днями вагітна наречена Романа Сасанчина стала його офіційною дружиною. Новина сколихнула мережу, адже дівчина має от-от народити і ніхто не сподівався на розпис молодих людей, поки кохана зірки знаходиться у такому стані. Чому пара поквапилася і про які конфлікти розповіла дружина Романа?
Оля Полякова

Олю Полякову включили до списку знакових діячів культури: хто і за які заслуги просунув Суперблондинку в топ

Оля Полякова - одна з найбільш популярних співачок на вітчизняній естраді. Суперблондинку сцени можна назвати неоднозначною - не всі слухачі сприймають її яскравий та екстравагантний образ, проте заперечити те, що Полякова змогла створити свій неповторний стиль у творчості - неможливо.
Молода дружина Віктора Павліка вибиває моральну шкоду з його колишньої

Молода дружина Віктора Павліка вибиває моральну шкоду з його колишньої, яка оплакує покійного сина співака

Молода дружина Віктора Павліка Катя Репяхова розповіла, що вже підготувала позов до суду на колишню дружину артиста Ларису Созаєву. Дівчина планує стягнути з жінки гроші, але розмір суми замовчує. Що зараз відбувається к родині співака, читайте у нашій статті.

Популярне

Останні новини