Церковне свято 5 грудня: що можна і не можна робити свято Прокопія Кесарійського – традиції та прикмети

Святий Прокопій Кесарійський увійшов в історію не тільки, як церковний діяч, а як і видний історик, завдяки якому ми знаємо про гунів, Візантію та вторгнення тюркських племен на Балкани. Втім, сам день, відведений цьому вірянину, має таку сильну та унікальну енергетику, що заряджає кожного благословінням.

Прокопій Кесарійський. Його праці вивчають історики та не перестають дивуватися жвавості розуму святого. Цікаво, що саме він вперше вжив термін “анекдот”. Для релігійного світу він також зробив немало. Критикував невірних правителів та кожному ніс Слово Боже. Багато чоловік подорожував зі своїми проповідями.

Церковне свято 5 грудня

Вважається, що 5 грудня – день, коли за сприянням святого можна просити блага для своєї родини. Народний же календар гласить, що сьогодні вже потрібно закінчувати підготовку до зими. Ввечері ж слід зібратися з близькими та приділити увагу дітям. У свято намагалися менше працювати, більше часу приділяти сім’ї та духовному розвитку. Через це майстерні і лавки закривалися раніше.

Вважалося, що тепла погода на Прокопія віщує сувору зиму, а якщо сажа з вогнища починала горіти – то очікували, що поля затягне туманом.

До Господа зверталися сьогодні тричі. Вперше, коли прокидалися вранці, вдруге – перед початком роботи, а ще з ім’ям Всевишнього засинали, перехрестивши дітей.

Читати можна таку молитву:

Ісусе Христе, віддаю Тобі честь як Цареві всесвіту. Всі створіння є створені для Тебе. Розпоряджайся мною, як Своєю Власністю. Я відновлюю свої приречення з часу хрещення: відрікаюся сатани і всіх його діл, всієї гордості і всіх його підступів та обіцяю жити, як належить доброму християнинові. В особливій спосіб обіцяю вжити всіх сил, щоби допомогти перемозі Божих законів і законів св. Церкви. Пресвятий Христе, Боже, жертвую Тобі мої нужденні вчинки з тим наміром, щоби всі люди повірили в Твоє святе царювання і щоби в той спосіб в усьому світі запанувало Твоє царство миру. Амінь

 

 

Схожі статті

Точно не 25 грудня: яка справжня дата Різдва Христового — вчені приголомшили відповіддю

Свято Різдва у світі відзначають 25 грудня. Відомо, що син Божий Іісус народився взимку у першому році нашої ери. Але чи дійсно це так? Яку відповідь дають вчені — читайте в матеріалі "Сенсації".

Світяться і блищать: 5 простих ідей зробити красивий новорічний декор власноруч

Створення різдвяного і новорічного декору — цікаве заняття, яке створює навколо атмосферу свята і домашнього затишку. Пропонуємо читачам "Сенсації" 5 ідей, як власноруч створити новорічний декор.

З 1 грудня: велика Лаврська дзвіниця відкриває резиденцію Святого Миколая – ось що там буде

З 1 грудня 2024 року у великій дзвіниці Києво-Печерської Лаври запрацює Резиденція святого Миколая. Які локації там будуть працювати та коли можна навідатись туди — дізналася "Сенсація".

День святого Миколая 2024: дата за новим церковним стилем, традиції і звичаї свята

День святого Миколая за старим стилем в Україні відзначали 19 грудня. Але вже другий рік поспіль ця дата змістилась. Коли саме українці шанують памʼять святого Миколая — розповість "Сенсація".

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.