Церковне свято 9 січня: що можна і не можна робити на день пам’яті Святого Стефана – традиції, прикмети

9 січня відзначають день пам'яті Святого Стефана. Саме його вважали одним із перших великомучеників, який у першому столітті под страждав за свою відданість вірі.

9 січня православні миряни вшановують пам’ять великомученика Стефана. Саме його вважають першим мучеником, який постраждав за свою відданість Богу та його сину Ісусу Христу. За переказами, він жив у першій половині першого століття. Невіруючі забили його камінням. Православні християни вірять, що Стефан був одним із 70-ти апостолів, яких обрав Христос для проповідування.

Молитва до апостола Стефана

Молитва 9 січня

О святий першомученику, апостоле, архідіаконе Стефан! Похиливши коліна душі й серця нашого, ми молимо: поклади руки твої на Господа і спонукай увесь рід людський  Представницю і Ходатайку до Сина Свого, Пресвяту Матір Діву, і про нас (імена), що пригноблюють гріхом і лінощами, моли Спасителя подати нам благодать на вчасну допомогу до покаяння, і твоїм заступництвом і заступництвом Пресвяті Матері Своєї, в день той страшний і праведний, нехай не поставить перед нами гріхи наші, але за щедростями Своїми, тобою благаючи, нехай каже душі нашій: спасіння ваше єсмь. На віки віків.

Що сьогодні не можна робити

Для дівчат і жінок є заборони на 9 січня: не можна відразу після пробудження ступати босою ногою на підлогу. Також не можна шити й ткати, так ви можете втратити пам’ять. У цілому ж людям не можна погано ставитися до коней і худобі, оскільки їм протегує святий Стефан.

Прикмети на 9 січня

Прикмети 7 січня
Прикмети 9 січня

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

– одночасно сонце і мороз – рік буде врожайним;

– іній на деревах – вродить багато хліба;

– вночі місяць червоний – вранці буде тепло;

– снігопад – улітку буде багато ягід та грибів.

Читай нас в соцмережах

Поділіться статтею

Популярне

Схожі теми

Останні новини