Церковне свято 9 січня: що можна і не можна робити на день пам’яті Святого Стефана – традиції, прикмети

9 січня відзначають день пам'яті Святого Стефана. Саме його вважали одним із перших великомучеників, який у першому столітті под страждав за свою відданість вірі.

9 січня православні миряни вшановують пам’ять великомученика Стефана. Саме його вважають першим мучеником, який постраждав за свою відданість Богу та його сину Ісусу Христу. За переказами, він жив у першій половині першого століття. Невіруючі забили його камінням. Православні християни вірять, що Стефан був одним із 70-ти апостолів, яких обрав Христос для проповідування.

Молитва до апостола Стефана

Молитва 9 січня

О святий першомученику, апостоле, архідіаконе Стефан! Похиливши коліна душі й серця нашого, ми молимо: поклади руки твої на Господа і спонукай увесь рід людський  Представницю і Ходатайку до Сина Свого, Пресвяту Матір Діву, і про нас (імена), що пригноблюють гріхом і лінощами, моли Спасителя подати нам благодать на вчасну допомогу до покаяння, і твоїм заступництвом і заступництвом Пресвяті Матері Своєї, в день той страшний і праведний, нехай не поставить перед нами гріхи наші, але за щедростями Своїми, тобою благаючи, нехай каже душі нашій: спасіння ваше єсмь. На віки віків.

Що сьогодні не можна робити

Для дівчат і жінок є заборони на 9 січня: не можна відразу після пробудження ступати босою ногою на підлогу. Також не можна шити й ткати, так ви можете втратити пам’ять. У цілому ж людям не можна погано ставитися до коней і худобі, оскільки їм протегує святий Стефан.

Прикмети на 9 січня

Прикмети 7 січня
Прикмети 9 січня

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

– одночасно сонце і мороз – рік буде врожайним;

– іній на деревах – вродить багато хліба;

– вночі місяць червоний – вранці буде тепло;

– снігопад – улітку буде багато ягід та грибів.

реклама

Поділіться статтею

Співачки, які розучилися старіти

Співачки, які розучилися старіти: секрети молодості Тіни Кароль, Олі Цибульської, Ірини Білик та інших

Професія співачки вимагає завжди виглядати бездоганно та привабливо, адже на артисток рівняються сотні тисяч прихильників. Давайте подивимося на зірок, які змогли віднайти свій секрет молодості.
Віктор Бронюк схуд на 30 кілограм

Лідер гурту “ТІК” Віктор Бронюк схуд на 30 кілограм та з’явився перед фанатами у новому образі: як виглядає співак

Соліст вінницької групи "ТІК" Віктор Бронюк вирішив зайнятися своїм здоров'ям і за останній час схуд на 30 кілограмів. Як зараз виглядає артист - дивіться далі.
Марічка Падалко похизувалася молодим обличчям

Марічка Падалко похизувалася молодим обличчям та стильним образом із французьким беретом: “Пощастило чоловіку”

Телеведуча Марічка Падалко похизувалася новими фото у своєму особистому блозі. Зірка "ТСН" повстала перед прихильниками у красивому образі з французским беретом.
Оля Цибульська розшукує Віталя Козловського

“Пропав Віталій Козловський”: колеги подали співака у розшук – куди зник та що сталося з українською зіркою

Віталій Козловський на початку нового року вирішив кардинально змінити свій імідж. Артист збрив свою фірмову борідку та почав носити окуляри.
Донька Костянтина Меладзе Лія прийшла на український Голос країни-12

Донька Костянтина Меладзе Лія прийшла на український “Голос країни-12”: не без впливу іменитого батька-продюсера

Донька Костянтина Меладзе Лія вирішила спробувати себе у шоу-бізнесі та прийшла на шоу, щоб мати можливість стати відомою виконавицею. Усі деталі в статті.

Популярне

Останні новини