Церковне свято 12 січня: що можна і не можна робити у день пам’яті Анісії Солунської – традиції та прикмети

Свято 12-го січня має знати кожен вірянин: у матеріалі ви знайдете цікавинки про цей день та зможете дізнатися чудесну молитву, що допоможе у скруті.

Анісія Солунська проживала у 3 столітті після Різдва Христового. Вона була з заможної родини та гарно вчилася. Батьки, яким статки дозволяли найняти вчителя, прищеплювали донечці любов до Спасителя. Не знали вони лише чим це може нашкодити юній дівчині. А доля-то її випробовувала. Спершу пішли з життя батьки і Анісія зрозуміла, що окрім Господа нікого ближчого для неї немає. Згодом вона почала багато молитися та допомагати убогим. Та раз, пішовши до храму, зустріла озвірілого язичника. Він і позбавив життя вірянку.

Церковне свято 24 листопада
Церковне свято 12 січня

У цей день, день пам’яті Анісії Солунської, наші пращури намагалися дотримуватися тиші і не гнівити Всевишнього пустопорожніми обіцянками. Не починали 12 січня нових справ та не поспішали братися за ручну працю (інтелектуальна – дозволена).

Вважали, що на Анісію можна просити захисту у скруті та здоров’я для всієї родини. Для цього читали до сходу сонця таку молитву:

Владико Вседержителю i Святий Царю, що всіх караєш, але не жебраків, зміцнюєш падаючих i піднімаєш повалених, печалі життя людського розвіюєш. Молимося Тобі, Боже наш, раба Твого хворого (ім’я) відвідай милістю твоєю, прости йому всякий гріх вільний або невільний. Так, Господи, твою цілющу силу з неба зійшли, торкнися тіла, погаси гарячку, Утамуй страждання і всяку таємну неміч. Будь лікарем рабу твоєму, підніми його з ліжка недуги і від ложа болю цілим і здоровим, дай йому бути Церкви твоєї слухняним і волі Твоєї виконавцем. Бо Тобі належить милувати і рятувати нас, Боже наш, і Тобі славу возсилаємо, Отцю, і Сину, і Святому Духу, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

реклама

Поділіться статтею

Церковне свято 12 січня

Церковне свято 12 січня: що можна і не можна робити у день пам’яті Анісії Солунської – традиції та прикмети

Свято 12-го січня має знати кожен вірянин: у матеріалі ви знайдете цікавинки про цей день та зможете дізнатися чудесну молитву, що допоможе у скруті.
Ані Лорак вразила правдою про стосунки з батьками, які віддали її в інтернат

43-річна Ані Лорак вразила правдою про стосунки з батьками, які віддали її в інтернат: “Нікому не потрібні”

Відома російська співачка Ані Лорак розповіла в інтерв'ю про відносини зі своїми батьками, які колись віддали її до інтернету через бідність.
Олена Мозгова екстремально схудла

Колишня дружина Олександра Пономарьова Мозгова екстремально схудла: тепер тонша, ніж Марія Яремчук (ФОТО)

Колишня дружина Олександра Пономарьова Олена Мозгова опублікувала результати свого схуднення, якими здивувала усю українську публіку. Жінка втратила 22 кілограми.
Руслана Лижичко розповіла про майбутнє поповнення в родині

48-річна Руслана Лижичко з малюком на підході зізналася, кого вони чекають з чоловіком: “Маленьку копію Руслани”

0
Українська співачка Руслана Лижичко, яка у 2004 році здобула перемогу на пісенному конкурсі "Євробачення", розповіла про майбутнє поповнення та назвала, кого вони чекають з чоловіком.
Скільки разів насправді виходила заміж Наталія Сумська

Скільки разів насправді виходила заміж Наталія Сумська: чи обігнала молодшу сестру Ольгу за кількістю шлюбів?

Життя сестр Сумських - одна з найбільш обговорюваних тем у мережі. Фанати цікавляться найменшими, найдрібнішими подробицями дорогих акторкам моментів.

Популярне

Останні новини