Церковне свято 20 липня: що можна і не можна робити на день преподобних Томи і Акакія — традиції, прикмети

Яке сьогодні церковне свято, 20 липня? Як правильно молитися та чи потрібно йти на ранкову, чи вечірню службу? Про все це дізнайтеся у матеріалі далі.

Церковне свято 20 липня вважається не суровим. Сьогодні можна і слід добряче працювати, спостерігати за природою та молитися. У цей день вшановується пам’ять преподобних Томи і Акакія. Обидва святих прийшли до віри Христової у вельми свідомому віці. Господь наділив чоловіків надзвичайними силами. Наприклад, Тома (більш знаний, як Фома в українській традиції) міг зцілювати.

Церковне свято 20 липня: на які прикмети слід звернути увагу

На день Томи та Акакія особливо слід бути уважним до природних явищ. Наприклад, дощова погода — це до неврожаю. Також не треба заходити сьогодні у водоймища, адже вважалося, що 20-го липня на людей полюють водяні, які тягнуть на дно. Якщо о вас підходить домашня худоба — вірний знак того, що хвороба не за горами.

Одружуватися, робити пропозицію руки та серця — не варто.

Церковне свято 20 липня: що можна і не можна робити

Церковне свято 20 липня: як правильно молитися?

Церковне свято 20 липня: що можна і не можна робити

Традиційно на це свято слід просити здоров’я. Проте не для себе, а для близьких. Молитву найкраще читати з самого ранку та повторити увечері. Зверніться до Всевишнього такими рядками:

О, великий угоднику Христовий, страстотерпче і лікаре многомилостивий Пантелеймоне! Змилосердися наді мною, грішним рабом Божим (ім’я), вислухай благання і благання моє, змилостив Небесного, верховного Лікаря душ і тілес наших, Христа Бога нашого, нехай дарує нам зцілення від жорсткого гнітучого мене недугу. Прийми недостойне моління грішнійшого від усіх людей.
Відвідай мене благодатним відвідуванням твоїм. Не возгнушайся гріховних виразок моїх, помажеш їх єлеєм милості твоєї і зціли мене; та здоровий сущи душею і тілом, залишок днів моїх, за допомогою благодаті Божої, зміг провести в покаянні і догоджанні Богу, і сподоблюся восприяти благий кінець живота мого. Гей, угоднику Божий! Умоли Христа Бога, щоб дарував мені заступництвом твоїм здоров’я тіла і спасіння душі моєї. Амінь.

Нагадаємо, що на церковне свято 20 липня слід не забути привітати з Днем Ангела своїх знайомих, які носять такі чудові імена: Акакій, Астіон, Васса, Герман, Євангеліє, Євдокія, Євстафій, Епіктет, Єфросинія, Ісихій, Киріака, Лазар, Лук’ян, Папій, Перегрін, Полікарп, Помпей, Сатурнін, Фома, Епіктет.

Читай нас в соцмережах

Поділіться статтею

Популярне

Схожі теми

Останні новини