Церковний календар на 15 вересня нагадує нам вшанувати пам’ять святомученика Маманта. Батьки Маманта померли у в’язниці, оскільки були заарештовані за віру під час гонінь. Осиротілій дитині прихисток дала багата вдова, яка виховувала хлопчика згідно з християнськими канонами.
Подорослішавши, Мамант прийняв рішення стати проповідником та допомагати людям знайти істинний шлях до Бога. Але тодішньому правителю це не сподобалось та він наказав схопити святого, щоб піддати його тортурам. Але є повір’я, що мученика врятував ангел, укривши його на горі від смерті. Пізніше на тій самій горі святий служитель збудував церкву.
15 вересня: яке сьогодні народне свято та що заборонено робити
15-го вересня заборонено ввечері виганяти випасатись худобу, робити це слід тільки вранці або вдень, до початку заходу сонця. Не варто сваритися, ображатися та лінуватися. Не можна відмовляти в допомозі.
Оскільки святомученика Маманта вважають покровителем кіз та худоби, на стіл традиційно подавали страви з козячого молока: сир, кефір, сметану.
Також люди вірили, що саме сьогодні кожне лихе слово може зурочити всю родину. Аби біда не прилипла до людини, читали таку коротеньку молитву перед виходом з дому:
“Янгол мій, ходи зі мною: ти вперед, я за тобою. Богородице Свята помагай”
Прикмети та народні традиції на свято 15 вересня
15 вересня: яке сьогодні народне святоВважається, якщо 15 вересня день був ясний та сонячний, осінь також буде теплою. Також є ще кілька прикмет, які досі збуваються:
- Якщо день був дощовий — осінь буде сухою;
- Туманна та безвітряна погода прогнозує теплу та сонячну осінь;
- Побачити клин птахів у небі вранці — до негоди;
- Павуки плетуть павутиння — чекай вітрів;
- Коти купають у порохах — бути дощу.
Нагадаємо, народне свято 15 вересня вважається несуворим, але заборон краще дотримуватися.