3 листопада: яке свято, чиї іменини. Народні прикмети, що можна і чого не треба робити

Преподобний Іларіон жив на початку 300 року у Палестині. Народився поблизу м.Газа у заможній сім’ї поган. Батьки відіслали його на навчання в Олександрії в Єгипті, де Іларіон запізнався зі спільнотою християн і охрестився.

П’ятнадцятирічним юнаком прийшов Іларіон у пустелю Тиваїди, до святого Антонія Великого. Через два роки Іларіон повернувся в Палестину і, роздавши свою частину спадку братам і бідним, оселився самітником у місцевості, куди люди не доходили, бо були там болота.

Там Іларіон перебував на жорстких постах. До 21 року цілими днями не їв нічого, окрім кількох фіг і то після заходу сонця. До 27 років їв щодня жменьку сочевиці, намоченої у воді. Потім 2 роки їв тільки хліб з сіллю. А до 63 років їв лише зілля і сирі корінціі. А далі – до смерті, щодня споживав лише черствий окрайчик хліба.

В тім часі святий Іларіон молився і читав лише Святе Письмо – єдину книгу, яку він мав і переписав.

Довгі 22 роки святий Іларіон упокорював власне тіло. І потім, коли люди дізналися ро нього і почали приходити за благословенням, то ставалися чисельні чуда.

Найбільше чудо, яке сталося за участі святого Іларіона було зцілення трьох синів Арістенет. З того часу до нього почали звертатися люди і він помагав – зціляв, виганяв бісів. Люди захоплювалися ним, молоді чоловіки кидали домівки і йшли за ним. І коли назбирувалося їх доволі багато, то селилися вони в печерах, в монастирях. А святий преподобний Іларіон знов пішов на пустелю. Прожив там 3 роки, доки знов не почали надокучати йому люди.

Тоді Іларіон, взявши єдиного учня Ісихія, поплив на о.Кипр. Всюди, де б він не був, його переслідували люди і він допомагав їм у їхніх потребах і хворобах. Всюди про нього  лиеула слава, як про чудотворця.

Помер святий Іларіон на 80 році життя. Його мощі були перевезені до Палестини.

Третього листопада іменини святкують Іван, Іларіон, Федот, Яків.

З цього дня вже починався мороз і випадав сніг. Жінки бралися до хатньої роботи і рукоділля. Чоловіки також не пускалися в дорогу, бо  походи могли закінчитися травмами.

Народні прикмети на 3 листопада

  • Якщо сніг на Іларіона падає і не тане, то навесні буде багато пролісків.
  • Випало багато снігу – до хорошого урожаю хліба в наступному році.
  • Вечір тихий і безхмарний – наступний день буде хорошим.
  • Якщо сонце червоного кольору, а на небі багато зірок, то погода буде сонячною та морозною.
  • Заєць-біляк змінив шубку – скоро настане зима.
  • Якщо сніг падає і щільно осідає на гілках, то снігопад затягнеться.

Схожі новини