Церковне свято 26 жовтня 2022 року: що можна і не можна робити на День Іверської ікони Божої Матері, традиції

Яке свято відзначається 26 жовтня 2022 року? Сьогодні велика подія для усіх православних християн, оскільки церква святкує день Іверської ікони Божої Матері. Святиня була створена євангелістом Лукою та також має назву “Вратниця” або “Привратниця”. Ікона вже не одне сторіччя несе за собою дивовижу історію. На початку 9 сторіччя одна християнка, у спробах захистити святу ікону від руйнівників, опустила її в море. Через декілька сотень років зображення Матері Божої підніметься стовпом над водою і її знайде преподобний Гавриїл. Служитель забрав ікону до храму, а наступного дня лик святої Богоматері з’явився над воротами церкви та через кілька днів ікону вирішили повісити там, яке місце вона сама собі обрала.

Церковне свято 26 жовтня 2022 року: що можна і не можна робити

Церковне свято 26 жовтня 2022 року: що можна і не можна робити?

4 жовтня 2022 року: яке сьогодні народне свято
Церковне свято 26 жовтня 2022 року: що можна і не можна робити

За давніми традиціями наші пращури сьогодні влаштовували банний день та ходили паритися до лазні, щоб зміцнити імунітет перед суровою зимою, та захиститись від хвороб. З собою брали трав’яні відвари, ефірні олії або ялинкові вітки, аби наповнити приміщення цілющим ароматом. Чоловіки робили березові віники, а жінки займались клопотанням по господарству.

Не можна було заходити в лазню одному, вночі або після того, як сяде сонце. Ці заборони існували для того, щоб духи, які там живуть, не мали змоги нашкодити.

Було заборонено заходити паритись з хрестом. Його потрібно зняти, тричі прочитавши молитву “Отче Наш”. Сьогодні не можна ворожити на картах або виконувати будь-які містичні обряди.

Церковне свято 26 жовтня 2022 року: прикмети на погоду

  • Якщо півні почали кукурікати раніше звичного — попереджають про зміну погоди.
  • Міцні ранкові заморозки віщують скорий прихід зими.
  • Якщо хмари пливуть з південної сторони — погода буде вітряна.

Нагадаємо, що у церковне свято 26 жовтня 2022 року святкують іменини: Микола, Трохим, Веніамін, Інокентій, Микита та Тадей.

Схожі новини