Церковне свято 12 листопада 2022 року: що можна і не можна робити на День святих Зіновія та Зіновії, традиції

Яке церковне свято шанують православні віряни 12 листопада 2022 року? З давніх-давен сьогодні шанується пам’ять великомученика Зіновія та його сестри, мучениці Зіновії. Вони народилися у християнській родині та виховувалися за усіма Божими принципами. Але доля не пожаліла брата та сестру, вони рано втратили батьків та вирішили своє подальше життя присвятити служінню Всевишньому. Спадок, який залишився Зіновію та Зиновії від батьків, святі вирішили роздати нужденним. За щире серце та чисті помисли Господь нагородив Зіновія даром — зцілювати людські недуги. Коли розпочалися гоніння на християн, Зіновій не відмовився від віри, за що був підданий тортурам. Його сестра закликала піддати під суд і її, оскільки також не збирається відмовлятися від християнства. Тогочасний правитель дав наказ вбити обох і великомученики були страчені.

Церковне свято 12 листопада 2022 року: що можна і не можна робити?

Церковне свято 1 листопада 2022 року: що можна і не можна робити
Церковне свято 12 листопада 2022 року: що можна і не можна робити

Мисливці та рибаки вважали свято Зиновія та Зиновії своїм днем. Чоловіки зранку виходили полювати на зайців і не принести додому хоча б одну здобич вважалося поганою прикметою. Рибаки ще до того, як встане сонце облаштовувалися біля водойми та готувалися до гарного улову. Господині готували вечерю з того, що принесли їм чоловіки та відзначали вдале полювання або рибництво.

Не можна сьогодні гуляти в лісі, існує повір’я, що нечиста сила може заманити людину вглиб лісу та не відпустити. Не можна обманювати, ображати рідних, сваритися та лихословити

Церковне свято 12 листопада 2022 року: що можна і не можна робити

А ось кілька прикмет на сьогодні:

  • Заєць перебіг дорогу — чекай невдачі.
  • Побачити, що птахи клюють кору на деревах — до непогоди.
  • Погодувати птахів — привернути до себе удачу та добробут.
  • Якщо у двір залетіла синиця — буде в цьому домі щастя та достаток.

Нагадаємо, що на церковне свято 12 листопада 2022 року відзначають іменини: Олександр, Макар, Степан, Семен, Максим, Артемій, Анастасія та Олена.

Популярне зараз

Схожі новини