Церковне свято 11 грудня 2022 року: що можна і не можна робити на день пам’яті мученика Іринарха

Церковний календар на 11 грудня 2022 року познайомить зі святом мученика Іринарха, який кардинально змінив життя та увірував у Христа. Чому сьогоднішнє свято називають Сойчин день та які традиції його супроводжують?

Яке церковне свято відзначається 11 грудня 2022 року? За православним календарем сьогодні вшановується пам’ять мученика Іринарха Севастійського, який жив на території сучасної Вірменії у другому сторіччі. Історія цього сина Божого не схожа на інші, оскільки його руки були заплямовані кров’ю християн. Іринарх працював справжнім катом, який піддавав тортурам та страчував проповідників.

Яке церковне свято 11 грудня 2022 року
Яке церковне свято 11 грудня 2022 року

Одного разу йому на страту привели жінок і коли чоловік побачив, які страждання вони переносять, але не відрікаються від віри, то увірував сам, що їх погляди дійсно істина. Іринарх відмовився від ідолопоклонства та став сповідувати християнство. Тогочасний правитель коли дізнався про це піддав його тортурам, а потім мученика вбили мечем.

Церковне свято 11 грудня 2022 року: що можна і не можна робити?

Церковне свято 11 грудня 2022 року: що можна і не можна робити

З давніх-давен 11 грудня називали Сойкиним днем. Наші пращури вірили, якщо сьогодні побачити сойку, потрібно слідувати за нею і вона допоможе знайти щастя. Сьогодні займалися ворожінням та гадали.

  • У Сойчин день категорично забороняється завдавати шкоди птахам, інакше лихо прийде у ваш дім.
  • Не можна сваритися з рідними, пліткувати та лихословити.
  • Не слід сьогодні займатися прибиранням, оскільки на Різдво нечиста сила прийде у гості.

Церковне свято 11 грудня 2022 року: прикмети на погоду

Прикмети на погоду 11 грудня 2022 року
  • Погода сьогодні холодна, але суха — літо буде посушливим та спекотним.
  • Побачити сойку сьогодні — на щастя.
  • Тепла та помірна погода на Сойкин день — слід скоро чекати міцних заморозків.

Нагадаємо, що на церковне свято 11 грудня 2022 року відзначають іменини: Андрій, Данило, Петро, Костянтин, Іван, Сергій, Григорій, Степан, Василь, Федір та Ганна.

Схожі статті

Точно не 25 грудня: яка справжня дата Різдва Христового — вчені приголомшили відповіддю

Свято Різдва у світі відзначають 25 грудня. Відомо, що син Божий Іісус народився взимку у першому році нашої ери. Але чи дійсно це так? Яку відповідь дають вчені — читайте в матеріалі "Сенсації".

Світяться і блищать: 5 простих ідей зробити красивий новорічний декор власноруч

Створення різдвяного і новорічного декору — цікаве заняття, яке створює навколо атмосферу свята і домашнього затишку. Пропонуємо читачам "Сенсації" 5 ідей, як власноруч створити новорічний декор.

З 1 грудня: велика Лаврська дзвіниця відкриває резиденцію Святого Миколая – ось що там буде

З 1 грудня 2024 року у великій дзвіниці Києво-Печерської Лаври запрацює Резиденція святого Миколая. Які локації там будуть працювати та коли можна навідатись туди — дізналася "Сенсація".

День святого Миколая 2024: дата за новим церковним стилем, традиції і звичаї свята

День святого Миколая за старим стилем в Україні відзначали 19 грудня. Але вже другий рік поспіль ця дата змістилась. Коли саме українці шанують памʼять святого Миколая — розповість "Сенсація".

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.