30 листопада: яке свято, чиї іменини, народні прикмети. Що можна і чого не треба робити

Релігійний літургійний календар східного обряду 30 листопада молитовно згадує святого Григорія, єпископа Неокесарійського, чудотворця. А світський вшановує Міжнародний день захисту інформації.

Народився святий Григорій у Неокесарії у багатій родині у час правління Деція. У підлітковому віці втратив батька. Невдовзі переїхав у Кесарію Палестинську до сестри, де вивчав право. Там завів дружбу з християнським вчителем і ученим Оригеном, у нього навчався.

Постать Григорія окутана численними чудами, про які оповідають  і які передають християни з покоління в покоління. Наприклад, про те, коли він висушив рибний став, за який сварилися два брати.

Святий був пророком і провістив пошесть і пророцтво здійснилося. Він також провістив свою смерть. До добрих справ Григорія поза його проповідування Слова Божого можна віднести будівництво церкви у ті часи. За праведність люди обрали Григорія єпископом. Неокесарії.

Помер святий  Григорій 270 року. Залишив по собі проповідь, написану на пам’ять про Оригена і записаний Символ віри, який, за переданням, йому надиктував святий Іван євангеліст у присутності Пресвятої Богородиці.

Міжнародний день захисту інформації

Міжнародний день захисту інформації

Свято запроваджене 1988 року з метою привернути увагу світової спільноти до забезпечення інформаційної безпеки.

Іменини цього дня святкують Григорій, Лазар, Михаїл, Никон, Сергій.

Вважалося, що у цей день не можна міряти чужу обручку, бо можна забрати чужу долю. Також вважалося, що сон, який присниться цієї ночі буде віщим. Добре було провести день усією родиною.

Народні погодні прикмети на 30 листопада

  • Гарна погода 30 листопада віщує несувору зиму, і навпаки.
  • Темний лід на річці віщує хороший врожай.
  • Яка погода на 30 листопада, такою вона буде і взимку.
  • Хмарність до полудня, після чого небо прояснюється – зима буде сонячною і м’якою.
  • Місяць знаходиться в світлому колі – погода зміниться.

Схожі статті

Точно не 25 грудня: яка справжня дата Різдва Христового — вчені приголомшили відповіддю

Свято Різдва у світі відзначають 25 грудня. Відомо, що син Божий Іісус народився взимку у першому році нашої ери. Але чи дійсно це так? Яку відповідь дають вчені — читайте в матеріалі "Сенсації".

Світяться і блищать: 5 простих ідей зробити красивий новорічний декор власноруч

Створення різдвяного і новорічного декору — цікаве заняття, яке створює навколо атмосферу свята і домашнього затишку. Пропонуємо читачам "Сенсації" 5 ідей, як власноруч створити новорічний декор.

З 1 грудня: велика Лаврська дзвіниця відкриває резиденцію Святого Миколая – ось що там буде

З 1 грудня 2024 року у великій дзвіниці Києво-Печерської Лаври запрацює Резиденція святого Миколая. Які локації там будуть працювати та коли можна навідатись туди — дізналася "Сенсація".

День святого Миколая 2024: дата за новим церковним стилем, традиції і звичаї свята

День святого Миколая за старим стилем в Україні відзначали 19 грудня. Але вже другий рік поспіль ця дата змістилась. Коли саме українці шанують памʼять святого Миколая — розповість "Сенсація".

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.