1. Оцет. Цього інгредієнта часто не вистачає в стравах. Замість нього люди додають більше солі та спецій під час готування. І дивуються, чому страва не така смачна, як у ресторані.
2. Кардамон. Кардамон надає теплий квітковий аромат всьому, що ви готуєте, і може поєднуватися з багатьма стравами. Спробуйте додати трохи кардамону та апельсинової цедри до бананового хліба або ж будь-якої домашньої випічки.
3. Чебрець. Він добре поєднується з м’ясом, помідорами та квасолею. Він є основним інгредієнтом у класичних французьких поєднаннях трав та в прованських травах. Ці суміші трав часто використовуються для надання аромату м’ясу, рагу та супам.
4. Пахта. Пахта – побічний рідкий продукт, що одержують при збиванні солодковершкового й вершкового масла. Це недооцінений інгредієнт, який ви можете використовувати в маринадах та заправках, а також практично у кожному хлібобулочному виробі, хлібі, тістечках.
5. Куркума. Куркума змінює колір страви і надає їй особливого смаку. Порошок куркуми використовується як пряність, а у свіжому вигляді її змішують з імбиром і заварюють у чай. Куркума поєднується з м’ясними стравами, рибою, овочами, супами та випічкою.
6. Кориця та мускатний горіх. Ці інгредієнти посилюють смак спецій та додають помітної насиченості страві. Найкраще додавати їх в пікантні страви, такі як тушковане м’ясо, лазанью або соуси.
7. Шеф-кухарі часто додають до страв невеликі кількості спиртних напоїв, таких як вино, коньяк або горілка. Це надає стравам не тільки особливого смаку, але й допомагає їм зберігати свіжість і аромат.