Чому насправді попіл не захищає курей і курник від шкідників: власники птахів скаржаться на це

Попіл може бути корисним для боротьби з деякими шкідниками, але для досягнення максимального ефекту слід поєднувати його з іншими добавками. Як саме це зробити, усе про це в матеріалі нижче.

Попіл часто вважається надійним способом боротьби зі шкідниками у курнику. Багато власників домашніх птахів розсипають його в різних частинах приміщення, сподіваючись, що це захистить курей від паразитів, таких як кліщі, блохи та інші комахи. Однак, попри свою популярність, попіл не є 100% ефективним методом боротьби зі шкідниками. Хоча він і може допомогти знищити деяких паразитів, його властивості для цього не є настільки сильними, як здається на перший погляд.

Перш за все, варто зазначити, що навіть після розсипання попелу в курнику можна помітити наявність шкідників, зокрема, на пір’ї курей та їхній шкірі. Це свідчить про те, що попіл не має достатньої сили, щоб повністю знищити всіх паразитів. Також, побачити шкідників можна й у самому курнику, де попіл уже був попередньо розсипаний. Попіл може трохи зменшити кількість деяких комах, але для серйозної боротьби з ними цього недостатньо.

Ветеринари пояснили, чому попіл дійсно не захищає курей і курник від шкідників
Ветеринари пояснили, чому попіл дійсно не захищає курей і курник від шкідників

Незважаючи на це, попіл може бути корисним, якщо використовувати його правильно. Однак, важливо розуміти, що він має працювати в поєднанні з іншими методами боротьби зі шкідниками. Одним з таких способів є пилова ванна для курей. Це спеціальна суміш, що продається в зоомагазинах, до складу якої входять подрібнені мінерали. Така суміш має механічну дію, що сприяє зневодненню шкідників, роблячи їх неспроможними до існування.

Щоб підвищити ефективність боротьби з паразитами, пилову ванну можна змішати з попелом у пропорціях 50 на 50. Така суміш буде мати подвійну дію: механічне зневоднення від мінералів та додатковий захист завдяки попелу. Після приготування такої суміші потрібно поставити в курник велику миску чи іншу ємність, в яку кури зможуть заходити та “купатися”. Це дозволить їм обробити своє пір’я та шкіру, знищуючи шкідників і запобігаючи їх появі в майбутньому.

Схожі статті

Проживе 5 років чи 25: як визначити долю кішки, коли вибираєте домашнього улюбленця

Вибір домашнього улюбленця може зайняти багато часу, адже це важливий крок, і вибір цей непростий про те, що ви обираєте нового члена своєї сім'ї.

Чи правда, що коти бачать людей як гігантських котів: результат загадкового експерименту

В 1999 році вчені провели дивакуватий експеримент та дослідили електричну активність клітин таламуса в котячій голові. Результат дослідження вийшов не менш дивним. Розповідаємо, як коти бачать людей.

5 продуктів, які треба давати курочкам: яйця стануть більші, жовтки яскравіші, а кури здоровіші

Збалансоване харчування є фундаментом усього для птахів: здоров'я, хорошого яйценесення та високої активності. Адже, ваші курочки будуть вдосталь насичені потрібними мінералами та вітамінами.

Чим краще всього обробляти своїх котів від бліх і кліщів: є один натуральний і надійний засіб

Існує один ефективний і надійний метод того, чим можна обробити свого кота проти бліх та кліщів. Цей спосіб корисний для кота, його власників та навколишнього середовища.

Ранкові лестощі та ніжності кота: чого насправді хоче улюбленець від вас – не їжі

Тепер все зрозуміло! Ніжні, добрі та дуже милі коти з самого ранку, не просто так. Ветеринари пояснили, чому так відбувається, і що слід робити власникам пухнастиків.

Чому кури клюють та псують свої яйця: ветеринари пояснили, як вирішити це питання комплексно

Домашня птиця більше не псуватиме знесені яйця, якщо дотримуватися всіх цих порад. Існує кілька причин того, чому кури беруть й розкльовують шкарлупу яєць.