Культура чаю з’явилася в світі за багато століть до нашої ери. Чай збирався в Китаї, в Індії, подавався на стіл в сімейному колі та для гостей. В Азії для нього придумали не тільки справжні церемонії, але й символізм. Будь-який рух, пропозиція, комплімент на рахунок чаю мали прихований сенс.
Наприклад, якщо б у стародавньому Китаї вам подали холодний чай, це означало, що ви не бажаний гість у домі.
І навіть зараз у великих містах та мегаполісах дуже популярні чайні будинки, де проводяться традиційні церемонії, і де візитери мають можливість насолодитися культурою даного напою. Це справжнє мистецтво і вимагає чималоі витримки.
Експерт розповів, як правильно вибрати зелений чай
Однак, вдома для нас чай це можливість обігрітися, наповнити шлунок рідиною, відпочити та відволіктися, або насолодитися приємною компанією.
А зараз торгові компанії можуть запропонувати величезний асортимент різних чаїв. Але всі вони здебільшого одного сорту, адже особливі чаї коштують чималих грошей. Наприклад, за 100 г смачного жовтого чаю у вас попросять близько двох тисяч гривень.
Але це не означає, що чаї втрачають якісь свої корисні властивості через свою бюджетність. У нашій статті ми поговоримо саме про зелений чай. Його головна функція, яку ми знаємо — це надання бадьорості та енергії. Саме зеленим чаєм можна замінити каву. Хоча працюють вони трошки по-різному.
Зелений чай славиться своїми катехінами. Звертайте увагу на дату виготовлення. Чим свіже листя, тим більше в ньому корисних речовин, воно має бути зеленого або смарагдового кольору, з приємним ароматом. Про чайні пакетики у такому випадку краще забути.
Зазвичай, до кожного чаю надається інструкція, адже вони різні. Зокрема, часто першу воду від заварювання зливають. Окрім того, варто чай наливати вже у гарячий посуд, і таким чином ви матимете можливість довго насолоджуватися ним.