Головний інгредієнт крабових паличок, про який мало хто знає: крабів в них – нуль

Крабові палички - популярний продукт на столах багатьох українців. Виробляють їх зовсім не з крабів, як хтось міг би подумати. Розповідаємо, який продукт складає їх основу.

Крабові палички в своєму складі містять особливий рибний фарш, який називають сурімі. Виготовляють його зазвичай із хека або минтаю.

В Україні сурімі вважають бюджетним і доступним напівфабрикатом. А ось в Японії його цінують набагато більше та готують з сурімі чимало смачних делікатесів.

Фарш сурімі для крабових паличок роблять не тільки з риби. До нього додають купу інших інгредієнтів, які роблять його більш придатним для вживання.

Сурімі – це особливий різновид рибного фаршу. На заводах його зазвичай виготовляють з минтаю, а потім спрямовують на виготовлення крабових паличок.

Щоб приготувати цей фарш – рибу спочатку переробляють на філе. Її пропускають через велетенську м’ясорубку, а далі – ретельно промивають під струменями води. В такий спосіб з рибного фаршу вимиваються усі сполуки, які додають йому рибного запаху.

Врешті решт в рибній суміші залишиться один лише білок, який добре заправляють консервантами.

Підготовлений фарш пресують, заморожують, пакують в брекети та відправляють в різні куточки країни – на виробничі потужності.

Там ці брекети закидають нерозмороженими всередину м’ясорубки та отримують з них рибну стружку.

Оскільки з фаршу вимили увесь рибний аромат радом із корисними жирами – виробникам киабових паличок доводиться додавати підсилювачі смаку та ароматизатори.

Про них згодом вказується уся інформація на упаковці з продуктом.

Українцям розповіли, з чого виготовляють крабові палички
Українцям розповіли, з чого виготовляють крабові палички

Рибний фарш – це не єдиний і не головний продукт в крабових паличках. Продукт на 2/3 складається з води. Також в ньому міститься яєчний порошок, сіль, ароматизатори та цукор. А ще – крохмаль.

Щоб крабові палички набули більш щільної структури – в них додають крохмаль.

Еластичності цей продукт набуває завдяки курячим яйцям в складі.

Вода ж грає роль зв’язуючого елементу і допомагає отримати ту саму масу, з якої виготовляють крабові палички.

Готова маса виходить світлого кольору. Щоб надати крабовим паличкам червоного кольору – виробники їх підфарбовують натуральними барвниками.

Українцям розповіли, з чого виготовляють крабові палички
Українцям розповіли, з чого виготовляють крабові палички

Після цього крабові палички проходять процедуру пастеризації. Цей процес триває близько трьох годин.

Палички обробляють парою, щоб прогріти їх до температури +100 градусів. Далі – різко остужують до + 5 градусів.

Тепер крабові палички можна вважати повністю готовими.

Схожі статті

Найкорисніший і найлегший для засвоєння жир, який обожнює печінка та підшлункова – а ви знали?

Цей жир не те, що можна, а його потрібно їсти, бо з нього буде лише користь. Ця жирна їжа позитивно впливатиме на печінку та підшлункову, бо містить вітаміни та антиоксиданти.

4 причини, чому так відбувається: під час заварювання чаю утворюється біла піна – що це таке

Чай є улюбленим напоєм багатьох, проте часто під час його заварювання можна помітити білу піну - чому вона виникає і як цього уникнути в майбутьному?

Зробіть 1 дію і ви будете собі вдячні: навіщо класти туалетний папір на дно сковорідки

Лайфхаки на кухні для господинь - це саме те, чого так потребують всі, адже це допомагає значно зекономити свій час. Покладіть туалетний папір на сковорідку і результат вас здивує.

Втамувати голод зранку: що поїсти на сніданок, щоб і користь була, і на фігуру не вплинуло

Привчіть себе до цих корисних сніданків і будете ситими на роботі, як мінімум, до обіду. При цьому, така їжа допоможе вам зберегти свою фігуру стрункою. Також, це може бути смачно!

ТОП-5 причин, чому не можна: експерти не радять купувати нарізаний хліб – ось причина

Більшість людей надають перевагу саме нарізаному хлібу, адже це значно спрощує їх життя - фахівці радять викреслити цей продукт зі свого раціону в такому вигляді. Чому?

Коли смажите курочку, додайте 1 склянку цього: чому кулінари радять “приправляти” мʼясо чаєм

Завжди кулінари надають перевагу маринувати м'ясо, щоб воно було більш соковите й ніжне, а як вам ідея приправити курку чашкою чаю - розповідаємо.