Головний інгредієнт крабових паличок, про який мало хто знає: крабів в них – нуль

Крабові палички - популярний продукт на столах багатьох українців. Виробляють їх зовсім не з крабів, як хтось міг би подумати. Розповідаємо, який продукт складає їх основу.

Крабові палички в своєму складі містять особливий рибний фарш, який називають сурімі. Виготовляють його зазвичай із хека або минтаю.

В Україні сурімі вважають бюджетним і доступним напівфабрикатом. А ось в Японії його цінують набагато більше та готують з сурімі чимало смачних делікатесів.

Фарш сурімі для крабових паличок роблять не тільки з риби. До нього додають купу інших інгредієнтів, які роблять його більш придатним для вживання.

Сурімі – це особливий різновид рибного фаршу. На заводах його зазвичай виготовляють з минтаю, а потім спрямовують на виготовлення крабових паличок.

Щоб приготувати цей фарш – рибу спочатку переробляють на філе. Її пропускають через велетенську м’ясорубку, а далі – ретельно промивають під струменями води. В такий спосіб з рибного фаршу вимиваються усі сполуки, які додають йому рибного запаху.

Врешті решт в рибній суміші залишиться один лише білок, який добре заправляють консервантами.

Підготовлений фарш пресують, заморожують, пакують в брекети та відправляють в різні куточки країни – на виробничі потужності.

Там ці брекети закидають нерозмороженими всередину м’ясорубки та отримують з них рибну стружку.

Оскільки з фаршу вимили увесь рибний аромат радом із корисними жирами – виробникам киабових паличок доводиться додавати підсилювачі смаку та ароматизатори.

Про них згодом вказується уся інформація на упаковці з продуктом.

Українцям розповіли, з чого виготовляють крабові палички
Українцям розповіли, з чого виготовляють крабові палички

Рибний фарш – це не єдиний і не головний продукт в крабових паличках. Продукт на 2/3 складається з води. Також в ньому міститься яєчний порошок, сіль, ароматизатори та цукор. А ще – крохмаль.

Щоб крабові палички набули більш щільної структури – в них додають крохмаль.

Еластичності цей продукт набуває завдяки курячим яйцям в складі.

Вода ж грає роль зв’язуючого елементу і допомагає отримати ту саму масу, з якої виготовляють крабові палички.

Готова маса виходить світлого кольору. Щоб надати крабовим паличкам червоного кольору – виробники їх підфарбовують натуральними барвниками.

Українцям розповіли, з чого виготовляють крабові палички
Українцям розповіли, з чого виготовляють крабові палички

Після цього крабові палички проходять процедуру пастеризації. Цей процес триває близько трьох годин.

Палички обробляють парою, щоб прогріти їх до температури +100 градусів. Далі – різко остужують до + 5 градусів.

Тепер крабові палички можна вважати повністю готовими.

Схожі статті

Навіщо заморожувати лимон та чому це чудовий лайфхак для любителів чаю: спробуйте і ви

Дієтологи пояснили, чому корисно, потрібно та дуже важливо заморожувати лимон. Ви про це точно не знали, але це дійсно дуже крутий лайфхак. Дізнайтеся, чому.

Ось чому довгожителі ніколи не їдять цей популярний сніданок: що варто замінити у раціоні

Від яких продуктів слід обов'язково відмовитися зранку, щоб жити дуже й дуже довго. А що навпаки, потрібно їсти щодня. Відповідь знають дієтологи, які вивчають це питання постійно.

Якщо ви потрапляєте під 1 з цих категорій, вам категорично не можна їсти крабові палички

Крабові палички - це головний атрибут на будь-які свята, які зазвичай використовують як додаток до салату, але не всім можна їсти цей продукт - про що йдеться?

Забудьте про сметану: чим заправити червоний борщ, щоб він був ще в 100 разів смачнішим

Червоний борщ це основа основ української кухні, який звикли куштувати зі сметаною, але про неї вже варто забути - що краще обрати для заправки?

1 секретний інгредієнт і вуаля: додайте ЦЕ до дерунів і пампухів – не будуть вбирати жир

Часто господині використовують олію для смаження дерунів, пампухів, і не тільки - що потрібно зробити, щоб жир не вбирався у ваші смаколики? Лайфхак.

Якщо виливаєте, то дарма: що робити з першою водою після варіння мʼяса на бульйон

Мало хто про це знає, а дарма - чому не потрібно зливати першу воду після варіння м'яса - ваші смакові рецептори будуть в захваті, адже вийде нереально смачно.