Більшість українців уникають приготування яловичини через те, що її не завжди виходить ідеально приготувати, адже часто вона виходить жорсткою. Незважаючи на це, яловичина є дуже корисною, у ній міститься багато білка, заліза і вітамінів групи В. Щоб страва вийшла смачною, а м’ясо було ніжним – потрібно знати, як правильно його обирати.
Якщо ж ви купуєте його для приготування гуляшу або рулету, то слід купувати молоде м’ясо. Жир повинен бути світлого кольору, саме він зробить страву більш м’якою та ароматною.
Варто також звернути увагу і на свіжість м’яса, адже яловичина повинна бути твердою та мати яскраво-червоний колір. При натисканні на м’ясо, воно має швидко відновлювати свою форму. Також варто придати значення й даті упаковки та умовам зберігання, а якщо вона не упаковане, то перевірити ще й на запах.
Щоб зробити яловичину м’якшою, існує безліч методів – тушкування, смаження, запікання й варіння.
Для тушкування, спочатку потрібно обсмажити м’ясо, потім додати оцет, теплу воду і поставити на маленький вогонь. Якщо м’ясо не стає м’якшим, можна додати бальзамічний або винний оцет. Також можете додати кілька шматочків ківі, адже воно містить аскорбінову кислоту, тому м’ясо стає ніжнішим, або додати харчову соду.
Для смаження м’яса важливим правилом є – не солити його, адже тоді воно стане жорстким. Рекомендується використовувати мінімум олії, оскільки яловичина багата на жир, а сковорідка має бути розігріта максимально.
Для запікання яловичину слід трішки обсмажити, а потім готувати в духовці не вище 100 градусів, зазвичай цей процес займає приблизно 3+ години.
Для варіння слід взяти яловичину і помістити в каструлю, щоб воно було повністю покрите водою, вариться м’ясо до двох годин.