Зелень – незамінний компонент на кухні, що додає стравам свіжості, смаку й аромату. Але чи завжди вона безпечна для поїдання? Личинки, паразити, залишки пестицидів і нітрати можуть залишитися на листках навіть після того, як ви промиєте зелень під краном. Тому дуже важливо знати, як правильно її мити, щоб куштувати лише безпечно та корисно.
Перший етап очищення передбачає використання соди. У глибоку миску слід налити воду, додати одну столову ложку соди й ретельно перемішати. У цьому розчині зелень потрібно залишити щонайменше на 15 хвилин часу. Завдяки такій процедурі листя стане чистим, і позбутися бруду та шкідників стане легко. Після цього зелень потрібно добре промити чистою водою, щоб змити залишки соди.

Другий етап – нейтралізація залишків пестицидів. Для цього зелень кладуть у миску, додають одну столову ложку яблучного оцту та один літр води. Ретельно перемішують і залишають теж на 15 хвилин. Це допоможе усунути хімічні речовини, які могли залишитися після вирощування. Потім зелень знову ретельно промивають під проточною водою.
Висушування зелені є заключним етапом. Її кладуть на паперовий рушник і дають час, щоб листя повністю висохло. Якщо ви хочете зберегти зелень свіжою якомога довше, скористайтеся простим лайфхаком. Візьміть чисту банку, покладіть на її дно вологу серветку й зверху викладіть добре висушену зелень. Накрийте кришкою та поставте в холодильник. Завдяки цьому способу зелень залишиться свіжою значно довше.
В разі, якщо мити зелень просто під проточною водою з самого початку, вона ніколи на 100% не буде очищеною від бруду. Якщо вже настільки не хочеться заморочуватися з содою чи яблучним оцетом, можна, хоча б, просто замочити зелень у воді. І залишити в цій глибокій мисці на 20 хвилин. Потім злити воду, й повторити цю процедуру ще два рази.