Ось якою була новорічна ялинка в ХІХ столітті — замість скляних кульок смаколики на гілках

Звичай прикрашати ялинку на Різдво та Новий рік прийшов до України з Німеччини. Вперше святкове дерево прикрасили в XIX столітті, але жодної скляної іграшки на ньому не було.

Традиція прикрашати оселю на Різдво та Новий рік зеленою та запашною ялинкою прийшла до нас із Німеччини. Вперше святкове дерево зʼявилося в країні у ХІХ столітті. Від самого початку хвойна красуня називалась німецькою ялинкою, а прикрашали її зовсім не гірляндами, скляними кульками та мішурою.

Першими прикрасами новорічного дерева були свіжі та румʼяні яблука, а ще — запалені свічки. Трохи згодом ялинкові прикраси стали більш вишуканими, різноманітними та яскравими. Почалося виробництво скляних куль та мішури із фольги.

Як виглядала новорічна ялинка два століття тому
Як виглядала новорічна ялинка два століття тому

За спогадами композитора Олександра Вертинського, який провів усе своє дитинство в Києві — ялинка кінця ХІХ століття прикрашалася свіжими кримськими яблуками. Трохи згодом на її зелені та ароматні гілочки стали навішувати мандарини з апельсинами, доповнюючи цитрусові плоди міцними гарусними нитками.

Трохи згодом в хід пішли хлопавки, цукерки, пряники, пофарбовані золотим та срібним кольором волоські горішки. Ще через деякий час зʼявилися скляні іграшки, а потім — і свічки, які поступово були замінені електричними гірляндами.

Вже на початку ХХ століття з’явились так звані колективні ялинки. Їх встановлювали в дитячих садочках та школах — малечі на радість. Навколо різдвяного дерева дітлахи водили хороводи.

Як виглядала новорічна ялинка два століття тому
Як виглядала новорічна ялинка два століття тому

Наприкінці 1920-го року більшовики заборонили встановлювати ялинки і відмінили святкування Різдва. Проте, цю заборону майже ніхто не виконував, а люди продовжували потайки святкувати народження Іісуса Христа з ялинкою.

В 1935 році радянська влада вирішила ялинку повернути. Але тепер святкове дерево стало символом не Різдва, а Нового року.

Після Другої світової війни прикрашена ялинка стала незмінним символом новорічних святкувань вдома і суспільних місцях.

Схожі статті

Такого більше не знімуть: чому варто подивитися серіал “Аркейн”, якщо ви досі цього не зробили

Існує дуже мало серіалів, які можуть чимось вразити. А такі, які хочеться дивитися без перерви, — взагалі рідкість. І "Аркейн" є одним з таких проєктів.

Окремо і тільки так: 3 слова, які українці вперто пишуть разом — збивають з пантелику філологів

Українська мова є доволі простою в плані написання слів: все, як і говориться, так і пишеться. Але у людей часом виникає інша проблема — нерозуміння того, що писати разом, а що окремо.

Чому не можна дарувати жовті троянди і чи насправді в цих красивих квітів – “чорна” енергетика

Жовті троянди як правило мають сильний аромат та прекрасний зовнішній вигляд, який ефективно просуває їх на ринку квітів. Але чи варто їх купувати на подарунок?

Гроші на книги: що варто купити у рамках держпрограми – з ними стосунки і успіх будуть по плечу

Усі українці, яким виповнилося 18 років можуть отримати державні кошти та придбати на них книги. Але яку саме літературу варто купити, щоб отримати максимум користі?

ТОП-10 книг, які повністю змінюють погляд на стосунки між чоловіком і жінкою: все про кохання

Зараз у читачів є великий асортимент літератури, який може допомогти їм зрозуміти психологію стосунків між чоловіком та жінкою. І тим не менш, існує ТОП-10 книг, які повністю змінюють погляд на них.

Ні на Новий рік, ні на День народження: ці подарунки заборонено дарувати – які причини?

Ці подарунки не варто робити ні на Новий рік, ні на День народження. Ось що експерти радять дарувати. Які причини на це насправді? Докладніше в матеріалі.