Окремо і тільки так: 3 слова, які українці вперто пишуть разом — збивають з пантелику філологів

Українська мова є доволі простою в плані написання слів: все, як і говориться, так і пишеться. Але у людей часом виникає інша проблема — нерозуміння того, що писати разом, а що окремо.

В українській мові є дуже багато слів. І зовсім невелику частину з них ми використовуємо щодня. А тому потрібно знати не тільки про те, як потрібно їх говорити, а й правила написання цих слів. Однією з найчастіших помилок є написання деяких слів разом, хоча за правилами вони пишуться окремо. Наприклад, словосполучення “на жаль”. Так, на жаль його часто пишуть одним словом, бо у мовленні його промовляють швидко та наче разом.

Друга поширена проблема стосується словосполучення “будь ласка”. Дехто пише його разом. Інші вважають, що потрібно між цими словами ставити дефіс. Але насправді жоден з варіантів, крім роздільного написання, не буде правильним. Тож, будь ласка, запам’ятайте форму, яка відповідає чинному правопису.

Філологи пояснили, які слова українці найчастіше пишуть неправильно
Філологи пояснили, які слова українці найчастіше пишуть неправильно

Також “натерпілося” словосполучення “все одно”. Його також треба писати окремо. Причому, на відміну від слова “незважаючи”, ніякої іншої форми у нього немає. До речі, про “незважаючи”. От його майже завжди треба писати разом. Окремо воно пишеться лише за умови, що це дієслово. Наприклад:

Не зважаючи на її слова, він продовжував йти вперед.

А якщо “незважаючи” можна замінити на “попри (те, що)” чи “дарма що”, тоді треба писати окремо:

Незважаючи на (попри) її заборону, він знову це зробив.

Також варто запам’ятати правило написання числівника “пів” зі словами. Разом він пишеться лише зі словами у називному відмінку (хто? що?) — піваркуш, півкуля, півострів. А з іменниками у родовому відмінку він пишеться окремо: пів аркуша, пів кулі, пів острова.

Філологи пояснили, які слова українці найчастіше пишуть неправильно
Філологи пояснили, які слова українці найчастіше пишуть неправильно

А словосполучення “на протязі” треба писати окремо чи разом? Його треба писати окремо, але тільки у випадку, якщо це стосується опису когось чи чогось на протязі (російською “на сквозняке”). А ось якщо ви хочете сказати українською російське “в течение”, то це буде одне слово — “протягом”.

Схожі статті

Такого більше не знімуть: чому варто подивитися серіал “Аркейн”, якщо ви досі цього не зробили

Існує дуже мало серіалів, які можуть чимось вразити. А такі, які хочеться дивитися без перерви, — взагалі рідкість. І "Аркейн" є одним з таких проєктів.

Чому не можна дарувати жовті троянди і чи насправді в цих красивих квітів – “чорна” енергетика

Жовті троянди як правило мають сильний аромат та прекрасний зовнішній вигляд, який ефективно просуває їх на ринку квітів. Але чи варто їх купувати на подарунок?

Гроші на книги: що варто купити у рамках держпрограми – з ними стосунки і успіх будуть по плечу

Усі українці, яким виповнилося 18 років можуть отримати державні кошти та придбати на них книги. Але яку саме літературу варто купити, щоб отримати максимум користі?

ТОП-10 книг, які повністю змінюють погляд на стосунки між чоловіком і жінкою: все про кохання

Зараз у читачів є великий асортимент літератури, який може допомогти їм зрозуміти психологію стосунків між чоловіком та жінкою. І тим не менш, існує ТОП-10 книг, які повністю змінюють погляд на них.

Ні на Новий рік, ні на День народження: ці подарунки заборонено дарувати – які причини?

Ці подарунки не варто робити ні на Новий рік, ні на День народження. Ось що експерти радять дарувати. Які причини на це насправді? Докладніше в матеріалі.

Ось якою була новорічна ялинка в ХІХ столітті — замість скляних кульок смаколики на гілках

Звичай прикрашати ялинку на Різдво та Новий рік прийшов до України з Німеччини. Вперше святкове дерево прикрасили в XIX столітті, але жодної скляної іграшки на ньому не було.