Сучасним молодим жінкам досить важко жити, зважаючи на більш старших людей, що народилися в одній із пострадянських країн. То обов’язково потрібно виходити заміж. І бажано в 20 років, і терміново, і вже до 30 років купу дітей народити. То не можна бути одній жінці, як це так, жінка буде жити одна. Адже, їй обов’язково потрібен чоловік, хоча б, для жіночого здоров’я. Але, чи дійсно це так? Нещодавно ми вже писали матеріал і розбиралися в тому, чому до 30 років бажано будувати себе, кар’єру і свою фінансову “подушку”, а не виходити заміж. Оскільки, більшість тих, кому під 30, вже просто розлучені. Нині ж, є запит розібратися у тому, а чи дійсно жінці потрібен чоловік для її здоров’я?
Насамперед, здоров’я жінки, як фізичне, так і емоційне, в першу чергу залежить від багатьох факторів. І при цьому, бути з кимось, це не є чимось обов’язковим. Гармонійні стосунки можуть впливати на емоційний фон і загальний стан людини. Її настрій, спокій, відчуття щастя та гармонії. З точки зору фізіології, на сьогоднішній день, доказів того, що жінці обов’язково потрібен чоловік, немає. Для жінки, найголовніше, це рівновага, відчуття комфорту і радості в будь-якому виді стосунків. І не важливо, чи то з партнером, чи у власному просторі. Особливо, це стосується сучасних жінок, які прагнуть самореалізовуватися, відпочивати і знаходити підтримку.

Не менш важливим є той факт, що кожна жінка має право сама визначати, як організувати своє особисте життя. При цьому, не керуючись чужими очікуваннями чи стереотипами. Зберегти здоров’я можна, якщо вести здоровий спосіб життя, мати правильне та якісне харчування, займатися спортом і прислуховуватися до власних емоційних потреб. Всі ці чинники набагато більше впливають на загальний стан здоров’я, ніж лише наявність в житті жінки чоловіка поруч.
Але чому ж цей міф настільки живучий? Однією з причин є традиційні уявлення, що стосуються ролі жінки в родині та суспільстві. За старих часів наявність чоловіка часто асоціювалась з благополуччям, підтримкою і стабільністю. І ніби-то як, саме це й впливало на загальний стан здоров’я жінки. У багатьох культурах жінка сприймалась повноцінною лише в тому випадку, якщо вона мала партнера.
Сьогодні ж ці уявлення поступово змінюються. Все більше жінок розуміють, що вони можуть бути здоровими і щасливими без постійного партнера. Іноді здоров’я не вимагає обов’язково чоловічого супроводу, а радше підтримки та прийняття себе, уміння слухати свої потреби і знаходити баланс між особистим простором та іншими аспектами життя.