Вишні та черешні подарують вам великий врожай: ці способи дозволять зберегти плоди від зазіхання птахів

Наближення сезону дозрівання вишень та черешень очікують не лише люди, але і птахи, які обожнюють відвідувати сади у пошуках смачної поживи.

Соковиті ягоди обожнюють горобці, сойки, шпаки та інші птахи. Тому вжиття належних заходів є важливим для захисту дерев від непроханих гостей саду. Існує декілька дієвих методів, що допоможуть зберегти урожай, не нашкодивши птахам.

Використання відлякувачів

Такі приладдя мають різноманітні форми та види:

  • Ультразвукові. Випромінюють ультразвукові коливання, що викликають у птахів страх.
  • Лазерні. Виганяють небажаних гостей з саду за допомогою світлових променів.
  • Біоакустичні. Імітують звуки хижих птахів, відлякуючи шкідників.
  • Візуальні. Муляжі хижих птахів, стрічки, кулі, що відбивають світло тощо.
  • Пропанові гармати. Генерують гучні звуки, схожі на постріли.

Візуальні відлякувачі — найпростіше та найдоступніше рішення. Як такі предмети можна використати старі диски, фольгу, закріплену на листах картону тощо. Та варто зазначити, що достатню ефективність візуальні відлякувачі демонструють виключно при комплексному підході. Наприклад, муляжі птахів разом з біоакустичними пристроями.

Сітка для захисту вишень і черешень

Одним з найефективніших способів захисту врожаю від птахів є використання сітки. Вона закриває ягоди, не дозволяючи птахам дістатися до них. Для дерев необхідно придбати сітку з невеликим розміром комірки. Встановлювати захисту краще до початку цвітіння, щоб не пошкодити бруньки. Важливо регулярно перевіряти та ремонтувати сітку, коли це потрібно.

Для зменшення витрат можна використати старий тюль. Однак спеціальні сітки, як правило, мають зелений колір і не впливають на вигляд саду.

Перевірені методи захисту вишень та черешень від птахів. Джерело: YouTube-канал Домашні Смаколики
Перевірені методи захисту вишень та черешень від птахів. Джерело: YouTube-канал Домашні Смаколики

Хімічні засоби для захисту плодів

Якщо інші методи не допомагають, можна використовувати хімічні засоби для захисту вишень і черешень від птахів. Це можуть бути спеціальні репеленти, що відлякують птахів запахом або смаком. Слід пам’ятати, що хімічні засоби можуть бути небезпечними для здоров’я людей і тварин, тому їх використання повинно бути обмеженим і контрольованим.

Безпечні для довкілля народні методи

Садівники, які намагаються обмежити використання хімії при обробці дерев, можуть звернути увагу на природні засоби. Наприклад, висадка поруч з вишнями та черешнями полину, кропиви, чебрецю та інших трав з сильним ароматом допоможе відлякувати птахів від плодів.

Перевірені методи захисту вишень та черешень від птахів

Ефективними також є різні настоянки для обприскування дерев:

  • часникова;
  • перцева;
  • цитрусова;
  • хвойна.

Якщо потрібно захистити кілька дерев, то можете обробляти їх різними відварами, щоб визначити найбільш дієвий.

Схожі статті

Ці 3 культури можна висадити у відкритий ґрунт уже у квітні: холод їм зовсім не ворог

Вже можна активно підходити до висадки різних овочей, особливо тих, які прекрасно розвиваються в умовах холодної погоди. Розповідаємо про ці культури в нашому матеріалі.

Іржі на смородині більше не буде: допоможуть ці 2 кроки – здорові, красиві і смачні ягоди

Набридло спостерігати за тим, як іржа з'являється на листі смородини? Розповідаємо, як назавжди попрощатися із цим явищем в нашому матеріалі.

Як швидко відклеїти жуйку від одягу або взуття: натуральний та ефективний спосіб, що спрацює

Ці прості поради дозволять зберегти ваші речі у відмінному стані після того, як на них приклеїлася жувальна гумка. Методи дуже прості, зрозумілі, а головне — ефективні. Спробуйте і ви!

Ці рослини додають саду фактурності та певної текстури: квіти, які слід посадити в 2025 році

Додайте фактурності, гармонії та довговічності вашому саду, створюючи неповторний ландшафт із цими рослинами. Вони подарують саду стиль і чарівність на довгі роки.

Фантастичний спосіб підживлення: груші налилися соком за 2 тижні, а врожаю ціла гора

Щоб груші вродили великими та соковитими, можна спробувати простий спосіб підживлення, який завжди спрацьовує стовідсотково. Розповідаємо в матеріалі, як це зробити.

Мурахи не наблизяться до півоній: просто поєднайте борошно із цим аптечним засобом

Мурахи завжди знаходяться біля півоній, адже їх аромат привертає до себе. Інколи здається, що прибрати їх з куща просто неможливо. Але є метод!