Усе зійде і проросте! Експерти розповіли, у чому можна замочити насіння перед посадкою

Якщо ваша мета — отримати багатий врожай, то слід підготувати насіння перед посадкою. "Сенсація" розповідає, який розчин потрібно обрати для передпосівного замочування насіння.

Усі розчини для замочування насіння можна розділити на народні та професійні. Багато дачників використовують найпростіший та найдешевший засіб пришвидшити проростання насіння. Це – використання води. Але краще обрати рідину не з-під крану, а джерельну або ж мінеральну водичку. Якщо такої немає — можна відстояти попередньо воду з крану.

Час замочування залежить від різновиду насіння. Наприклад, квасолі та гороху потрібно 5-10 годин. Редис, диня, капуста з огірками та динями потребують для замочування 12-15 годин. Насіння перцю і томатів замочують на 24-36 годин.

Не менш ніж на 48 годин замочують селеру, моркву, щавель, кмин, спаржу, петрушку та спаржу.

Насіння насипають у воду з температурою 20-25 градусів. Воду міняють через 4-6 годин. Інакше вона застоюватиметься та зіпсує якість насіння.

Марганцівка

Ще один засіб, в якому можна замочити насіння перед посівом у відкритий ґрунт. В такий спосіб посівний матеріал знезаражують перед посадкою.

В якому розчині краще замочувати насіння: марганцівка
В якому розчині краще замочувати насіння: марганцівка

Для приготування розчину використовують 100 мл води, в якому розчиняють 1 мг марганцівкі. Насіння попередньо вкладають в мішечок з марлі, а далі — опускають в готовий розчин.

На 15-20 хвилин в розчині потрібно замочити насіння гарбуза, моркви, капусти, болгарського перцю, баклажанів та кабачків. Трохи більше, а саме – 30-40 хвилин потрібно для замочування насіння редису, томатів, селери, салату, гороху та квасолі.

Після замочування насіння ретельно промивають під проточною водою, а далі — ретельно просушують.

Розчин меду

В якому розчині краще замочувати насіння
В якому розчині краще замочувати насіння

Серед народних засобів особливою популярністю користується розчин меду.
Для його приготування в склянці теплої води розчиняють 1 чайну ложку меду. Далі насипають насіння і залишають на 24 години. Далі добре його промивають та висушують.

Картопляний сік

Ще один ефективний народний метод для замочування насіння – це картопляний сік.
Картопляні бульби слід ретельно промити та покласти в морозильну камеру на 24 години. Після цього важливо, щоб картопля відстоялася в умовах кімнатної температури.

З бульб потрібно вичавити сік та залити ним насіння. В розчині його залишають на 6-8 годин.

Відвар з грибів

Сушені гриби заливають окропом. Залишають в такому вигляді до повного охолодження. Рідину зливають, а потім в ній розміщують насіння на 6 годин.

Після вимочування насіння промивають та просушують.

Зольний розчин

В якому розчині краще замочувати насіння
В якому розчині краще замочувати насіння

Щоб приготувати його — беруть 2 столових ложки деревної золи. Їх розводять в 1-му літрі теплої води. Залишають настоюватись протягом 2-4 днів. Розчин проціджують та кладуть до нього насіння на 3-6 годин.

Схожі статті

Як кока-колою можна прибрати весь будинок: з чим та як її змішати, щоб вийшов супер-засіб

Кока-кола справді може стати супер-засобом для будь-якого дому. Все тому, що в її складі містяться унікальні властивості — кислоти. Вони роблять чудо під час прибирання.

В січні 2025 підживіть дерева і ягідні кущі в садочку ось цим і врожай вас порадує

Щоб отримати щедрий врожай з садових дерев влітку — необхідно підживити їх правильно в січні 2025 року. Розповідаємо, чим саме підгодувати дерева та ягідні чагарники в перший місяць нового року.

Найсолодші сорти буряку, які можна посадити в 2025 році: підійдуть і на борщ, і на салат

Вибір сорту залежить від того, яку роль буряк "гратиме" на вашій кухні. Незалежно від того, чи будете ви готувати смачний борщ чи легкий салат, солодкий буряк зробить страву особливою і смачною.

Що необхідно встигнути зробити на городі та в саду до кінця січня: у вас ще є 2 тижні

У справжніх дачників та городників навіть узимку є робота. Що можна зробити в саду в січні 2025 року. Поспішайте, у вас залишилося всього 2 тижні.

Посівний календар на січень 2025: сприятливі дні для проведення підготовчих робіт на городі

В місячному календарі на січень 2025 року існує кілька сприятливих днів для проведення підготовчих робіт на городі. Коли саме їх проводити — розповідає "Сенсація".

Названі наймодніші кольори для кухні: Ектор та Ярославський у тренді, а Мартиновська – ні

У сучасному дизайні відтінок меблів на кухні має дуже велике значення і навіть може впливати на настрій господині. Дизайнери вже назвали наймодніші кольори 2025 року.