Експерти розповіли, що насправді відбувається взимку з садом: цих процесів майже не помітно

Експерти розповіли, що відбувається з деревами у холоди та морози і як рослини пристосовуються, щоб не просто пережити зиму, а й підготуватися до майбутнього врожаю. Це дуже цікаво!

Вчені давно з’ясували, що зима для плодових дерев – це період спокою, який виник у процесі багатовікової еволюції, щоб дерева могли не лише пережити холоди та негаразди, а й підготуватися до майбутнього врожаю.

Отже, цей період проходить у три етапи – органічний, коли сповільнюються всі процеси росту, глибокий, коли плодові дерева у вашому саду накопичують захисні речовини, що підвищують їх морозостійкість і вимушений. Але навіть при цьому рослинам необхідна допомога з зовні. У цьому матеріалі будуть деякі поради, які допоможуть деревам вижити у морозну зиму.

Що насправді відбувається взимку з деревами в саду
Що насправді відбувається взимку з деревами в саду

Зазначимо, що зимостійкість рослин залежить багатьох чинників, зокрема від сорту. Наприклад, яблуні можуть витримати температуру -40 °C, а більш теплолюбні абрикоси та черешні, які ростуть у південних районах, страждають при температурі від -15-20 °C. Щоб захистити ваш сад, а особливо молоді дерева від морозів, фахівці рекомендують укривати їх снігом. Якщо у вашому регіоні його немає, тоді можна використати мульчу. Зазвичай їх насипають навколо стовбурів, де коріння дерев найбільше вразливе.

Важливу роль зимівлі саду грає і попередня підготовка напередодні настання холодів. Восени необхідно підгодувати сад добривами, а також провести обрізання гілок. Все це сприяє нагромадженню захисних речовин, які допомагають пережити зиму.

Що насправді відбувається взимку з деревами в саду
Що насправді відбувається взимку з деревами в саду

Ще один дуже цікавий факт, про який не всі знають. Вчені розповіли, що навіть у зимовий період у рослинах протікають дуже важливі процеси. Якщо температура ґрунту не опускається нижче -1C, коріння продовжує рости, а нирки змінюються і продовжують готуватися до настання весни, хоча зовні це практично непомітно. поступово змінюються, готуючись до весни, хоча зовні майже непомітно.

Схожі статті

9 продуктів, які категорично не можна давати курям — птахам на користь вони точно не підуть

Фермери із великим досвідом добре знають, що домашні кури потребують збалансованого харчування. Розповідаємо, які 9 продуктів не можна додавати до раціону птахів.

“Обростуть корінням будь-які живці”: практичний досвід і 2 секрети потужного укорінювання

Швидке укорінення живців часто стає запорукою успішного розмноження культурних рослин. Деякі городники використовують для цього магазинні препарати. Інші ж надають перевагу народним засобам.

Будуть як новесенькі: 100% працюючі методи, які зроблять ваші махрові рушники мʼякими й ніжними

Після прання рушники стають вже не такими м'якими і це неабияк засмучує господинь, але насправді цього можна уникнути, якщо застосувати на практиці кілька простих методів.

Солодше не знайти: агрономи назвали сорт “цукрових” огірків, які дозріють першими у 2025-му

Сорт огірків, який має ніжний і по-справжньому солодкий смак. Він дійсно існує, а ще — дуже швидко росте, "міцний" до зовнішніх факторів та на смак подобається більшості людей.

Один інгредієнт, який вирішує все: ось що додати у воду для поливу розсади помідорів

Якщо ж ви хочете, щоб помідори гарно росли та дали в майбутньому гарний врожай, то ви повинні знати, який 1 продукт потрібно додати у воду для їхнього поливу.

Головний секрет овочевого врожаю: ось в якій послідовності садять картоплю, моркву і буряк

Правильно організувавши послідовність посадки картоплі, моркви та буряка, можна досягти гарного врожаю. Важливо правильно чергувати їх, щоб забезпечити кожній з них необхідні умови для розвитку.