Вчені давно з’ясували, що зима для плодових дерев – це період спокою, який виник у процесі багатовікової еволюції, щоб дерева могли не лише пережити холоди та негаразди, а й підготуватися до майбутнього врожаю.
Отже, цей період проходить у три етапи – органічний, коли сповільнюються всі процеси росту, глибокий, коли плодові дерева у вашому саду накопичують захисні речовини, що підвищують їх морозостійкість і вимушений. Але навіть при цьому рослинам необхідна допомога з зовні. У цьому матеріалі будуть деякі поради, які допоможуть деревам вижити у морозну зиму.
Зазначимо, що зимостійкість рослин залежить багатьох чинників, зокрема від сорту. Наприклад, яблуні можуть витримати температуру -40 °C, а більш теплолюбні абрикоси та черешні, які ростуть у південних районах, страждають при температурі від -15-20 °C. Щоб захистити ваш сад, а особливо молоді дерева від морозів, фахівці рекомендують укривати їх снігом. Якщо у вашому регіоні його немає, тоді можна використати мульчу. Зазвичай їх насипають навколо стовбурів, де коріння дерев найбільше вразливе.
Важливу роль зимівлі саду грає і попередня підготовка напередодні настання холодів. Восени необхідно підгодувати сад добривами, а також провести обрізання гілок. Все це сприяє нагромадженню захисних речовин, які допомагають пережити зиму.
Ще один дуже цікавий факт, про який не всі знають. Вчені розповіли, що навіть у зимовий період у рослинах протікають дуже важливі процеси. Якщо температура ґрунту не опускається нижче -1C, коріння продовжує рости, а нирки змінюються і продовжують готуватися до настання весни, хоча зовні це практично непомітно. поступово змінюються, готуючись до весни, хоча зовні майже непомітно.