Вже зовсім скоро багато дачників відкриють сезон посіву розсади, який починається, як правило, із середини зими. Хтось уже закупив насіння, а деякі вже готують тару для їхньої посадки. Зазначимо, що досвідчені садівники зазвичай використовують спеціальні ємності, які продаються в магазинах “Дім, сад, город”, а любителі найчастіше використовують усе, що трапляється під руку.
Це можуть бути пластикові стаканчики з-під йогурту, сметани, ряжанки та інших кисломолочних продуктів. Проте, як стверджують експерти, їх використовувати категорично не можна. Звичайно ж, це зручно і не передбачає додаткових витрат. Проте, є певні мінуси. Отже, якщо ви хочете виростити на підвіконнях якісну розсаду, яка згодом принесе хороший урожай, то краще витратитись, ніж вирішувати проблеми і ось чому.
Справа в тому, що на пластикових стаканчиках від йогуртів, сметани та ін. можуть залишатися молочні бактерії, які негативно впливають формування міцної кореневої системи. Бо, як правило, недосвідчені садівники просто промивають тару водою, засипають у неї ґрунт і висаджують насіння овочів. Як стверджують фахівці, на стінках залишаються мікроорганізми, яких важко позбутися навіть за ретельного миття. Тому, якщо не хочете зіткнутися із труднощами, краще вибирайте інші ємності.
Це можуть бути спеціальні касети з торфу на кілька осередків від 20 до 200, а також ємності із пластику різного об’єму та глибини. Для кожного виду розсади використовуються різна тара за формою та величиною. Якщо не знаєте яку вам брати, поцікавтеся у продавця в магазині, він обов’язково підкаже.