Городні секрети предків: як захистити помідори від фітофтори – дадуть в 5 разів більше врожаю

Фітофтороз — розповсюджена проблема, через яку багато городників отримують мінімальний врожай томатів. Які секрети захисту помідорів від фітофтори існують — розповідає "Сенсація".

Фітофтора (фітофтороз) — захворювання, яке викликають особливі різновиди грибів роду Phytophthora. Через них рослини набагато гірше засвоюють поживні речовини, а плоди томатів зменшуються в розмірі та кількості.

Щоб розуміти, як правильно боротись із фітофторозом — необхідно знати сприятливі умови для розвитку цього грибка. Фітофтора добре розвивається в умовах помірного тепла та підвищеної вологості. До цієї хвороби можуть призвести занадто загущені посадки, вологість повітря вище за 76% більш ніж 4-6 годин поспіль. Тривалий туман або затяжні дощі підвищують ризики розвитку фітофтори.

Ще одна причина — це загущені посадки. Якщо на грядках з помідорами росте забагато бурʼянів — фітофтору вони приваблять набагато швидше.

Зараження фітофторою відбувається в той момент, коли на рослині більш ніж 1-3 години залишалася краплинна волога.

Чим краще обробити помідори від фітофтори?

Чим краще обробити помідори від фітофтори
Чим краще обробити помідори від фітофтори

Помідорні кущі бажано обробляти від фітофторозу з метою профілактики. В цьому випадку використовують комплексний підхід. Зокрема, насіння томатів протруюють перед посадкою.

Також під час росту розсади бажано проводити пасинкування. Бічні пагони з кущів видаляють нижче рівня розташування помідорних плодів.

Поливати томати бажано під корінь, а ось методику дощування краще не застосовувати.
Під час вибору розсади краще обирати сорти, які більш стійкі до фітофторозу. До них належать чорні, червоні або жовті томати ортів Де Барао, Бобкат, Авсон, Солероссо.

При вирощуванні помідорів на домашній грядці варто слідкувати за тим, щоб посадки не були занадто загущеними.

Як відвадити від помідорів фітофтору: поради досвідчених городників
Як відвадити від помідорів фітофтору: поради досвідчених городників

З грядок варто вчасно видаляти бурʼяни та рештки рослинності. Самі ж помідорні грядки варто облаштовувати на провітрюваних та добре освітлених ділянках.

Досвідчені городники радять відокремлювати грядки з картоплею та помідорами. Не бажано саджати помідори на грядках, де раніше росли пасльонові культури.

Якщо на кущах помідорів зʼявилися перші ознаки фітофторозу — не варто впадати у відчай. В першу чергу варто виявити та видалити пошкоджені рослини. Тоді інфекція не буде поширюватись на здорові кущі.

У випадку, коли фітофтора вже зʼявилася на городі — грядки обробляють спеціальними хімічними засобами. Їх чергують один із одним через кожні 14 днів. Адже фітофтора досить швидко до них адаптується.

Досвідчені дачники радять задля обробки грядок з томатами використовувати засоби, що містять в собі мідь. Чудовий ефект знезаражування дасть, зокрема, мідний купорос.

Засіб беруть у кількості 2 столових ложки та розчиняють його в 10 літрах води. Ним поливають томати до початку цвітіння.

Для боротьби з фітофторозом використовують і бордоську рідину. Готують її наступним чином. 100 г негашеного вапна розчиняють у 2 літрах гарячої води з температурою до + 50°С.

Окремо розчиняють в такій же кількості гарячої води порошок мідного купоросу. Далі кожен з двох розчинів доводять до обʼєму 5 літрів, доливши в нього холодну воду.

Як відвадити від помідорів фітофтору: поради досвідчених городників
Як відвадити від помідорів фітофтору: поради досвідчених городників

Наступний етап — приготування суміші. Обидві рідини зливають в емальоване відро і перемішують. Готувати цю суміш слід в захисних рукавичках. На обличчя надівають маску, щоб речовини не потрапили на шкіру.

Томати кроплять бордоською рідиною не менш ніж 3 рази з інтервалом у 10 днів. Стиглі помідори знімають з кущів лише через 15-20 днів після такої обробки.

Взагалі на етапі плодоношення помідорів їх не слід обробляти хімічними засобами проти фітофтори. Краще надайте перевагу народним засобам.

Схожі статті

Володимир Ярославський питав, ми відповіли: чим “підгодувати” його розмарин, щоб він ріс краще

За допомогою яких добрив догляд за розмарином допоможе виростити не лише здорову рослину, а й смачні листочки, які можна використовувати для приготування улюблених страв. Садівники знають відповідь!

Чи можна не прибирати новорічну ялинку, якщо не хочеться: чи впливає це бодай на щось

Психологи пояснили, чому є люди, яким не хочеться прибирати новорічну ялинку після свят. Так-так, цьому є пояснення, ще й яке. Утім, чому все ж таки, це бажано зробити.

Єфросиніна такого б не зробила: найнесумісніші кольори в домашньому інтер’єрі – повний несмак

Ключову роль в оформленні інтер'єру житла відіграють не тільки гарні меблі, але й поєднання кольорів, які можуть створити гармонію в просторі або навпаки все зіпсувати.

Надбиті дзеркала вдома: чи обов’язково їх потрібно викидати та що з ними слід робити

Замість того, щоб викинути пошкоджене дзеркало, дайте йому шанс на нове життя, використовуючи творчий підхід до відновлення або переробки. Інтер'єр вашого дому може стати унікальним.

Чому не можна тримати вдома монстеру чи азалію і чи насправді в цих рослин – “чорна” енергетика

Зелені рослини останніми роками стали невідʼємною часткою домашніх інтерʼєрів. Однак існують квіти, які в кімнатах краще не тримати. Що це за рослини — розповідає "Сенсація".

Що робити, коли на кімнатних рослинах з’явилися жовті плями: рішення від наших господинь

Експерти пояснили, що може бути причиною появи жовтих плям на кімнатних рослинах. Такі зміни у квітів не з'являються просто так. Потрібно з'ясовувати, що спонукало їх появі.