З приходом весни, дачники активно приступають до своєї роботи, адже починається активна підготовка до сезону і догляд за землею після морозів.
Перший етап роботи – це боротьба з бурʼянами, вони швидко ростуть і забирають у рослин живлення, вологу та інші ресурси, що в результаті впливає на врожай.
Професійне та своєчасне прополювання допомагає покращити якість майбутнього врожаю. Прополювання слід починати навесні, адже після зими бур’яну легше позбутись. Варто видаляти їх, поки вони не досягли висоти 5 см. Це потрібно робити регулярно, кожні 10 днів. Також потрібно слідкувати, аби не допустити цвітіння бурʼянів.
Під час прополювання потрібно видаляти бурʼяни разом з корінням, і краще це робити в зволоженому ґрунті. Якщо грядка сильно заросла, то краще перенести цю процедуру на вечір, щоб рослини адаптувались до нових умов.
Розпушування ґрунту проводиться разом із прополюванням. Коли на грядці зʼявились сіянці, розпушувати землю потрібно обережно – глибиною 3-5 см, для цього зазвичай використовують сапу.
Мульчування землі сприяє зменшенню потреби в прополюванні бурʼянів та розпушуванні, так як мульча покриває поверхню і знижує ріст небажаних рослин. Цей метод захищає ґрунт від вивітрювання, перегріву та промерзання. Також мульча зменшує випаровування води, що знижує частоту поливів.
Щоб рослини росли здоровими та давали багатий врожай, потрібно правильно підживлювати землю. Це слід робити ще до посадки культур. Найкраще використовувати компост, перегній, деревну золу або ж яєчну шкаралупу.
Не забувайте враховувати баланс поживних речовин, щоб уникнути дефіциту чи надлишку. Азотні добрива сприяють активному росту рослин, тому їх слід вносити навесні. Щоб покращити цвітіння та плодоношення варто застосовувати калійні й фосфорні ближче до кінця сезону. Постійно доглядайте за грядками, щоб запобігти росту бурʼянів.