Старий міф та нова реальність: 3 типових помилок дачників – про прополку, бур’яни та шкідників

Експерти викрили найпоширеніші міфи про боротьбу з бур'янами та шкідниками, шкоду паперової мільчі та інші. 99% дачників про це навіть не здогадувалися.

Незабаром почнеться новий дачний сезон і багато садівників-аматорів вже приступили до його підготовки. Дехто становив план роботи на найближчі 4 тижні, хтось уже розпочав висадку розсади. Експерти теж не сидять склавши руки і напередодні початку сезону 2025 вирішили викрити найпоширеніші міфи про боротьбу з бур’янами та шкідниками.

Як показала практика, 99% дачників досі не знають, як часто потрібно прополювати грядки, чи насправді шкідлива паперова мульча і, чи потрібно цькувати шкідників хімією. Про все це читайте далі у матеріалі.

3 найбільш типових помилок садівників
3 найбільш типових помилок садівників

Наші бабусі завжди говорили – чим більше полоти грядки, тим менше на ній з’являється бур’янів. Чи це так насправді?

Експерти вважають, що це твердження є помилковим і цьому є логічне пояснення. Насіння бур’янів переносить вітер і птахи, потім вони можуть довго перебувати в ґрунті та чекати свого часу, коли дачник почне лопатою перекопувати грядки. Опинившись на поверхні, вони починають проростати. Досвідчені городники вважають, що від того, що ви постійно випалюватимете бур’яни толку не буде. Краще мульчувати грядки і косити всю високу траву по периметру ділянки до того, як вона встигне “заколоситися”.

Раніше вважали, що паперова мульча шкідлива. Нібито якщо рядки мульчувати відходами паперу, то під ними коріння рослин може задихнутися, оскільки не зможе дихати.

Нова реальність: мульча з картону та газет допомагає зберегти на грядках вологу, а також дозволяє ґрунту зберегти пухку структуру. До того ж крізь перешкоду буде складно пробитися бур’янам, тому вана точно не шкодлива.

Третє найпоширеніша помилка дачників – тільки протруєне насіння може ефективно боротися зі шкідниками, тому завжди активно використовували “хімію”.

Насправді якщо ви постійно оброблятимете грядки протруєним насінням, шкідники з часом набувають імунітету і перестають реагувати на отруту. Потім це передається молодому поколінню. Експерти радять вдаватися до “хімії” тільки в екстремальних випадках, коли шкідників розвелося занадто багато. В решту часу потрібно просто дотримуватися сівозміни.

Схожі статті

Найкращий сорт ранньостиглої полуниці “Смак дитинства”: зберете з куща по 2 кг для варення

Полуниця "Смак дитинства" — високоврожайний сорт ягід, який відрізняється відмінним смаком і стійкістю до шкідників та хвороб. Про інші особливості сорту "Сенсація" розповість далі.

У нас ця картопля не родить: які 3 сорти не варто саджати в Україні – вони ніколи не виростають

Картопля – популярний в Україні коренеплід, якій дачники саджають на городах щороку. Однак не кожен сорт може порадувати високими врожаями. "Сенсація" назве 3 сорти бараболі, краще не саджати.

20 мл під суху герань – рослину не впізнати: тепер вона королева мого саду, а не троянда

Далеко не всі полюбляють герань, однак, вся справа в тому, як вирощувати дану квітку. Якщо ви внесете це добриво, вона складе конкуренцію троянді.

Черешня скидає квітки? Все тому, що ви не зробили це – цього літа зберете ящики врожаю

Зовсім скоро в Україні заквітнуть сади, а над черешневими деревами гудітимуть вирії бджіл і різні комахи, які запилюватимуть кожну квіточку. Але буває таке, що черешневий цвіт засихає і осипається.

Вирощуємо по 12 баклажанів на кущі: як забути про колорадського жука і павутинного кліща

Якщо на городі завівся колорадський жук, то варто подумати не тільки про картоплю, але і про свої баклажани, адже шкідники обожнюють ними ласувати.

Якщо бутони троянд починають гнити, обробіть їх таким методом: забудете про хвороби

Яке розчарування! Ми виходимо в сад насолодитися трояндами, а вони всередині гнилі, або мають заражені пелюстки з плямами та дірками. Що робити?