Замочіть насіння томатів у 3 етапи: метод професійних агрономів. Схожість розсади зросте до 90%

Швидкість проростання насіння томатів впливає на багато факторів, і в тому числі — якість та величину врожаю наприкінці сезону. Як правильно проростити помідорне насіння — розповідає "Сенсація".

Замочування насіння томатів перед посадкою у ґрунт — процедура, яку виконують багато городників. В неї маються свої нюанси, які впливають і на схожість розсади, і на обʼєми врожаю.

Вирощування помідорів на домашній грядці розпочинається з вибору насіння культури в магазині. Деякі сорти томатів вже повністю оброблені і підготовлені до посадки. Тому замочувати їх не варто.

Зовсім інша справа — коли для посіву використовують насіння помідорів, що були заготовлені самостійно. В такому випадку передпосівна підготовка йому необхідна. Загалом вона проходить в 3 етапи.

Етап № 1: Перевірка насіннєвого матеріалу

Городнику потрібно провести візуальний огляд насіння томатів. Зовні воно може буде ідеальним на вигляд — але це зовсім не гарантує чудової схожості і дружного проростання.

Адже в упаковці виробники можуть розмістити старі насіння, які втратили свою схожість і дадуть зовсім не той результат, який ви очікували.

Як правильно замочувати насіння томатів, щоб збільшити схожість
Як правильно замочувати насіння томатів, щоб збільшити схожість

Насіння томатів перед посадкою обовʼязково сортують та видаляють дрібні і порожні насіння.

Етап № 2: Барботування

Процедура барботування передбачає замочування насіння томатів особливим способом. Для її виконання потрібна наявність компресора, який забезпечуватиме подачу повітря в контейнер з водою або ж акваріум. Такий метод збагачує воду киснем, запобігає її псуванню та забезпечує безперервну циркуляцію. Замочувати насіння методом барботування слід на 12-18 годин.

Багато городників стверджують, що цей метод більш ефективний, аніж традиційне замочування насіння в розчині перекису водню або марганцівці.

Етап № 3: Замочування в розчині марганцівки

Як правильно замочувати насіння томатів, щоб збільшити схожість
Як правильно замочувати насіння томатів, щоб збільшити схожість

Останній етап підготовки насіння томатів перед посадкою — це замочування на 20 хвилин в розчині марганцівки. При цьому важливо не змінювати послідовність дій.

Знезараження посівного матеріалу помідорів допоможе позбутись грибкових та вірусних інфекцій. Попередня обробка насіння томатів марганцівкою знижує ризики зараження культури хворобами та шкідниками на 50%. При цьому схожість розсади збільшиться на 90%.

Схожі статті

Найкращий сорт ранньостиглої полуниці “Смак дитинства”: зберете з куща по 2 кг для варення

Полуниця "Смак дитинства" — високоврожайний сорт ягід, який відрізняється відмінним смаком і стійкістю до шкідників та хвороб. Про інші особливості сорту "Сенсація" розповість далі.

У нас ця картопля не родить: які 3 сорти не варто саджати в Україні – вони ніколи не виростають

Картопля – популярний в Україні коренеплід, якій дачники саджають на городах щороку. Однак не кожен сорт може порадувати високими врожаями. "Сенсація" назве 3 сорти бараболі, краще не саджати.

20 мл під суху герань – рослину не впізнати: тепер вона королева мого саду, а не троянда

Далеко не всі полюбляють герань, однак, вся справа в тому, як вирощувати дану квітку. Якщо ви внесете це добриво, вона складе конкуренцію троянді.

Черешня скидає квітки? Все тому, що ви не зробили це – цього літа зберете ящики врожаю

Зовсім скоро в Україні заквітнуть сади, а над черешневими деревами гудітимуть вирії бджіл і різні комахи, які запилюватимуть кожну квіточку. Але буває таке, що черешневий цвіт засихає і осипається.

Вирощуємо по 12 баклажанів на кущі: як забути про колорадського жука і павутинного кліща

Якщо на городі завівся колорадський жук, то варто подумати не тільки про картоплю, але і про свої баклажани, адже шкідники обожнюють ними ласувати.

Якщо бутони троянд починають гнити, обробіть їх таким методом: забудете про хвороби

Яке розчарування! Ми виходимо в сад насолодитися трояндами, а вони всередині гнилі, або мають заражені пелюстки з плямами та дірками. Що робити?