Пахучий та дуже красивий: які квітучі кущі найпопулярніші в Україні – понад 2 тисячі сортів

Ці квітучі кущі – прикраса будь-якого саду. З них можна вистригти красиві деревця у вигляді кулі на ніжці, але навіть у своєму первісному вигляді вони ідеально доповнюють сучасний ландшафтний дизайн.

Йдеться про бузок, який сьогодні є найпопулярнішим квітучим чагарником не лише в Україні, а й у всій Європі. Сьогодні культури налічується понад 2300 сортів, які відрізняються за забарвленням, формою та розміром квітки, термінами та частотою цвітіння (деякі види можуть цвісти 2 рази на сезон до пізньої осені) тощо. Найдивовижніше, що ⅔ виведені з бузку звичайного.

Експерти назвали сорта бузку, яки цвітуть двічі на сезон
Експерти назвали сорта бузку, яки цвітуть двічі на сезон

Бузок можна висаджувати влітку і восени, але ідеальний час для посадки рослини – весна. Причому зробити це потрібно до розпускання бруньок. Досвідчені садівники, які виростили не один кущ бузку, радять – березень та початок квітня, коли в регіоні вже повністю зійшов сніг.

Отже, через те, що чагарник висаджують у холодний ґрунт, то перший рік кущ може погано розвиватися і навіть хворіти. Для того, щоб зменшити стрес, агрономи рекомендують виконати такі маніпуляції:

  • Обробити кореневу систему саджанця біостимуляторами.
  • Видалити всі квіткові бруньки.
  • Регулярне проводити розпушування ґрунту в приствольних колах куща.
Садівники назвали найпопулярніший квітучий кущ в Україні
Садівники назвали найпопулярніший квітучий кущ в Україні

Для посадки бузка також важливо вибрати правильний день та ділянку.

Роботи проводяться у похмуру тиху погоду. Якщо синоптики пообіцяли дощ, посадку краще перенести наступного дня.

Всі сорти бузку воліють рости у світлих місцях, але не особливо люблять прямі промені сонця. Рекомендується уникати протягів, тому молоді кущі бузку краще садити в безвітряному місці, під захистом садових будівель та паркану. Ідеальне місце – біля вікна, щоб під час цвітіння насолоджуватися приємними ароматами.

Схожі статті

Маєте ще 4 дні: 6 дерев, які треба обрізати прямо зараз – в березні вже буде запізно

Кожне дерево потребує правильного догляду, щоб подарувати в майбутньому гарний врожай - яку процедуру потрібно зробити з шістьма рослинами до початку березня?

Ці 2 продукти і МЕГА врожай у вас в кишені: що додати до тирси, щоб вона стала ще кориснішою

Тирса є необхідним компонентом на городі у кожного дачника - що досвідчені городники радять до неї додати, щоб вона стала в 100 разів кориснішою?

Квіти-рятувальники: які сорти захистять вашу полуницю від шкідників – посадили і забули

Щоб отримати хороші врожаї полуниці, необхідно підійти до питань її захисту з усією відповідальністю. Серйозним помічником для цієї задачі може стати звичайна рослина.

Поставила крапку з мурахами раз і назавжди за добу: бабусин спосіб з секретним інгредієнтом

Все ніяк не можете розпрощатися з мурахами на своїй ділянці? Є простий спосіб це зробити, про який ви навіть не здогадувалися. Відповідь прямо у вас під носом.

Даремно купувала дорогу землю для розсади: як зробити її вдома кращою за магазинну?

Як правило, садівники обирають магазинну землю для того, щоб уникнути негараздів з розсадою. Але насправді, можна зробити ще кращий варіант у себе вдома.

Тепер білокрилка ласує врожаєм сусідів, а в мене її навіть близько немає: ось що я посадила

Білокрилка вважається дуже небажаним гостем на будь-якому городі, і часом здається, що від неї взагалі нічого не працює. Але це все тому, що ви дещо не посадили.