Жодного слимака за 3 роки не побачите: як врятувати свій город від ненажерливих слимаків

З року в рік городники намагаються позбавитися надокучливих слимаків і равликів, але найчастіше безрезультатно. Наступного року ці "товариші" знову з'являються і ховаються в затишних містечках.

Щороку в дачних ділянках з’являються “вони” – крихітні неповороткі слизові істоти, які, на перший погляд, здаються невинними. У суху погоду вони ховаються в затишних, темних та прохолодних місцях, а вночі виповзають поїсти. Навіть складно уявити на що здатні ці “крихітки” і яку шкоду вони можуть принести рослинам і квітам. Слимаки пожирають усе, що трапиться їм по дорозі – напровесні – свіжі пагони, а влітку, коли з’являються перші плоди – молюски псують і їх.

Як врятувати свій город від ненажерливих слимаків
Як врятувати свій город від ненажерливих слимаків

У їхній щоденний раціон входить вся зелень, стебла, листя, квіти та плоди фруктів та овочів. Жертвами ненажерливих слимаків та равликів також стають декоративні рослини. Після їх набігів сад і врожай набуває дуже обтяжливий вигляд. Такий стан речей дуже засмучує садівників, тому боротьба з цими шкідниками просто необхідна.

Як врятувати свій город від ненажерливих слимаків
Як врятувати свій город від ненажерливих слимаків

Як боротися зі слимаками та равликами на садових ділянках?

Існує 3 способи боротьби: механічний, коли слимаків та равликів збирають вручну, а потім заливають рідиною з мильного розчину. Екологічний, коли на ділянки приваблюють природних ворогів – жаб та їжаків. Хімічний з використанням спеціальних препаратів для боротьби зі слимаками та равликами.

Як врятувати свій город від ненажерливих слимаків
Як врятувати свій город від ненажерливих слимаків

Також з’являються нові засоби (менш шкідливі, ніж хімпрепарати), які включають лише натуральні компоненти. Гранули розсипають не поверхні ґрунту і між рядами та доріжками. Залишки препарату вільно розкладаються і не завдають шкоди іншим корисним комахам. Такі засоби вже можна придбати у будь-якому спеціалізованому магазині. Але є один нюанс, на наступний рік ато через 3 роки вам доведеться зробити те саме, бо слимаки знову прийдуть. Ще не вигадали чарівний та безпечний засіб, який здатний позбавити від шкідників назавжди.

Схожі статті

Найкращий сорт ранньостиглої полуниці “Смак дитинства”: зберете з куща по 2 кг для варення

Полуниця "Смак дитинства" — високоврожайний сорт ягід, який відрізняється відмінним смаком і стійкістю до шкідників та хвороб. Про інші особливості сорту "Сенсація" розповість далі.

У нас ця картопля не родить: які 3 сорти не варто саджати в Україні – вони ніколи не виростають

Картопля – популярний в Україні коренеплід, якій дачники саджають на городах щороку. Однак не кожен сорт може порадувати високими врожаями. "Сенсація" назве 3 сорти бараболі, краще не саджати.

20 мл під суху герань – рослину не впізнати: тепер вона королева мого саду, а не троянда

Далеко не всі полюбляють герань, однак, вся справа в тому, як вирощувати дану квітку. Якщо ви внесете це добриво, вона складе конкуренцію троянді.

Черешня скидає квітки? Все тому, що ви не зробили це – цього літа зберете ящики врожаю

Зовсім скоро в Україні заквітнуть сади, а над черешневими деревами гудітимуть вирії бджіл і різні комахи, які запилюватимуть кожну квіточку. Але буває таке, що черешневий цвіт засихає і осипається.

Вирощуємо по 12 баклажанів на кущі: як забути про колорадського жука і павутинного кліща

Якщо на городі завівся колорадський жук, то варто подумати не тільки про картоплю, але і про свої баклажани, адже шкідники обожнюють ними ласувати.

Якщо бутони троянд починають гнити, обробіть їх таким методом: забудете про хвороби

Яке розчарування! Ми виходимо в сад насолодитися трояндами, а вони всередині гнилі, або мають заражені пелюстки з плямами та дірками. Що робити?