Що треба зробити з яблунею зараз, щоб плоди були великі та соковиті: виростають по 300 г

Для того, аби у вас виросли розкішні плоди на яблуках необхідно зробити всього декілька простих дій у холодну пору року. Деталі в матеріалі.

Яблуня — доволі витривале дерево, яке переносить зниження температур, морози, протяги, відсутність дощів. Однак, навіть у неї з часом закінчується ресурс, і рослині необхідна підтримка зі сторони господаря для того, щоб і надалі тішити хорошим врожаєм. Якщо за деревом не доглядати, з часом плоди стають маленькими, а потім взагалі зникають з гілок.

Агрономи розповіли, що треба зробити з яблунею взимку

Городники пояснили, який сорт яблуні найкраще садити в Україні
Агрономи розповіли, що треба зробити з яблунею взимку

Будь-яка рослина потребує уваги зі сторони господаря, інакше довжина її життя значно скорочується. Що вже казати про хороші врожаї.

Для того, аби яблуня потішила вас великими та соковитими плодами влітку, перш за все необхідно звернути свою увагу на обрізку фруктового дерева. Після морозів, наприкінці зими або на початку весни можна приступати до обрізки гілок. Необхідно видалити усі дрібні або слабкі гілки, і залишити ті, завдяки яким можна сформувати міцну крону.

Хоча гілки як правило дуже шкода зрізати, це необхідно зробити для стимуляції зросту нових пагонів. Після цього можна вносити сірчанокалійні добрива.

Пропускати цей момент також не рекомендуємо, адже мінеральне підживлення дуже важливе для будь-якої яблуні. Достатньо всього декілька сеансів, щоб допомогти рослині наростити хорошу масу і дати щедрий врожай.

Вже в травні можна братися за інсектициди. Тля та мурахи обожнюють яблуні, тому врятуватися від них народними методами може бути складно.

Зверніть свою увагу на те, що краще зняти з гілок зайві плоди для того, аби інші могли збільшувати свою масу без загрози для здоров’я самої рослини. Якщо гілки будуть тримати на собі велику кількість яблук, є ризик травм.

І звичайно не забувайте про рясний полив, який можна розпочинати вже наприкінці квітня за відсутності хороших дощів у даний сезон.

Схожі статті

Ці 5 речей на дачі повільно залишають вас без урожаю – перевірте свою ділянку прямо зараз

Можна зробити все правильно, але все одно не отримати бажаного врожаю. Є неочевидні причини, чому так відбувається. Розповідаємо детальніше в нашому матеріалі.

Цей часник вражає розміром: який сорт посадити – виростає більше звичайної цибулі

Якщо хочете отримати розкішний врожай часнику, який можна навіть на виставку відправляти, зверніть свою увагу на наступні сорти. Таких розмірів ви давно не бачили.

Чи треба мити полуницю перед їжею? 2 неочікуваних “проти”, які щонайменше ошелешують

Дієтологи пояснили, чи варто мити полуницю перед тим, як почати її куштувати. І хоча ці спеціалісти мають дві різні думки, але все ж таки, відповідь на це питання існує.

Як омолодити стару яблуню: плодів буде більше в 3 рази – краще, ніж будь-яке найдорожче добриво

Якщо ваша улюблена яблуня з часом значно знизила врожайність, то цю проблему можна вирішити і провести низку "процедур", які значно покращать стан дерева та навіть повернуть молодість.

Хитрі дачники рубають гілки аґрусу “під корінь”: 1 обов’язкова дія з березня по квітень

Дотримуючись простих правил у догляді за аґрусом у березні 2025 року, ви неодмінно отримаєте смачні та соковиті ягоди вже влітку. Що ж саме для цього потрібно робити?

5 перевірених способів, як підвищити цукристість помідорів: вся “сіль” криється у поливі

Секрет солодких помідорів полягає у поєднанні поливу, наявності сонячного світла і ґрунту певної якості. Всі ці складові вимагають певних знань, уваги та старань від садівників.