Старий пеньок перетвориться на грибну плантацію: сусідка-дачниця навчила і я не можу зупинитися

Багато хто намагався вдома виростити різні гриби, і багато хто зазнавав у цьому питанні поразки. Але найефективнішим способом вирощування грибів є використання пня.

Саме тому, якщо у вас на ділянці є старий пень, ми рекомендуємо від нього не позбавлятися, а навпаки, взяти максимально велику користь від даного об’єкту. Тим паче, що навіть у ландшафтному дизайні, його можна обіграти так, що він стане справжньою родзинкою подвір’я.

Ви можете використовувати будь-який міцелій, який захочете: починаючи від опеньок і закінчуючи шиїтаке. Останній сорт надзвичайно дорогий, складно вирощується, але обожнює саме деревину, тому з великою імовірністю зможе вирости і у вас.

Як виростити гриби на пні

Експерт розповів, як позбутися від пня без корчування
Ось що треба зробити для багатого врожаю редиски – буде дуже хрумка

Що необхідно зробити для посадки? Можна повністю дістати пень, можна обкопати його. Але необхідно зробити заглиблення у 15 сантиметрів у ґрунті. Далі ми готуємо спеціальну подушку для грибів. А вона буде складатися із опилок та каші з просо.

Їх перемішуємо між собою та викладаємо рівним шаром. Далі викладаємо міцелій і трохи просипаємо землею. Якщо пень із землі ви діставали, то необхідно встановити його на місце.

Безумовно, місце посадки грибів має бути у тіні. Гриби не ростуть на відкритому сонці, погано реагують на засуху та пряме сонячне проміння. Також необхідно регулярно поливати міцелій для того, щоб наш урожай з’явився якомога швидше.

Нагадуємо, раніше ми писали у наших матеріалах, як можна позбавитися від будь-якого пня на ділянці за допомогою звичайного інгредієнту, який є на кожній кухні.

Однак, пень має бути свіжим. Стара деревина на даний спосіб вже не реагує. Якщо поруч немає ніяких рослин, то просто необхідно додати у ґрунт кухонну сіль. Вже через декілька тижнів деревина почне розкладатися, а дістати її буде набагато простіше.

Значний мінус даного способу — в цю землю не можна нічого саджати. Але так само варто зауважити, що не доведеться важко працювати для того, аби викорчовувати пеньки.

Схожі статті

Тінь, спека, посуха? Ці 7 багаторічників не бояться нічого і цвітуть усе літо та ранню осінь

Вибір таких багаторічників дозволяє зекономити час і сили на догляд за ними. Вони не вимогливі до частого поливу, стійкі до хвороб і шкідників та мають довгий період цвітіння.

Ягоди розміром з кулак — без перебільшень: ця підживка моя улюблена, і полуниця мені завдячує

Щоб полуниця виросла солодкою та великою, необхідно прикласти чимало зусиль для цього, а найважливішу роль відіграє підживлення - чим підгодовувати цю рослину?

Сприятливі дні для посадки овочів у 2025 році – коли садити цибулю, моркву, часник і картоплю

Знання про сприятливі дні посадки – це ключ до створення успішного та здорового городу. Коли ви вкладаєте свою любов і турботу в кожну рослину, природа обов'язково віддячить вам рясним урожаєм.

Як зупинити “старіння” орхідеї: ці 5 помилок суттєво зменшують цвітіння кожного року

Догляд за орхідеями не простий, але вкладені в цю справу зусилля, варті того. Дотримуючись цих простих і основних правил, ваші квіти 100% радуватимуть вас своїм цвітінням.

Лише 1 продукт і врожай збільшиться на 70%: киньте це до лунки – перець виросте величезним

Мрія кожного дачника - це смакувати солодким перцем при зборі врожаю, тож розповідаємо одну хитрість, яка допоможе вам отримати лише смачні й соковиті плоди.

70 днів і врожай вже у вас! Секрет вирощування фіолетової моркви – солодка, хрустка й соковита

Фіолетова морква не так часто вирощується на ділянках, як усім звична помаранчева - в чому їх відмінність та які сорти найкращі для посадки навесні в 2025?